şükela:  tümü | bugün
  • haruki murakami'nin nihal önol çevirisiyle ülkemizde yayımlanmış, orijinal adı noruvei no mori olan eseri.
  • (bkz: herr mannelig)
  • her şey gerçekten olup bitmiş gibi.
  • haruki murakami'nin mutlaka okunması gereken kitabıdır. 2010 yılında sinemaya uyarlamıştır. filmi de kitabı kadar tavsiye edilesidir.
  • beatles şarkısı,murakami'nin kitabı.
    romanın şarkısı norwegian wood!
    japon yazarı sahilde kafka ile tanımıştım,fantastik bir romandı.şaşırtıcı,felsefik.kısacık bir soru ile basit bir olay ile sembolleştirilmiş onlarca tartışılacak düşünülecek sorular bırakmıştı aklımda.
    ''imkansızın şarkısı'' çok kırılgan-naif bir hikaye.68 döneminin şarkıları fonda çalıyor,sabrınız -aşkınız test ediliyor.
    akıcı, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap.
    japon kültürüne bir kez daha hayran kaldım.
    ha,filmine gelince kitaptan aldığınız duygu yükünü bulmak zor.benim için hayalkırıklığı oldu.okumalı!
  • okumak nedir, üstüme örtüp uyurum ben bu kitabı. öyle güzeldir.
  • murakami'nin içinde aşağıda alıntılanmış sözleri geçirdiği kitaptır, aynı sözlerini twitterında da bulmak mümkündür."https://twitter.com/…i_/statuses/319968161669730305"

ilgili twite malzeme olan bölüm kitabında da şöyle geçiyor; peki, senin sevdiğin yazarlar kim? diye sordum.

– balzac, dante, joseph conrad, dickens, diye hemen karşılık verdi.

– bunlara çağdaş yazarlar denemez.

– ben de bu yüzden onları okuyorum ya." çünkü herkesle aynı şeyleri okuyunca, ister istemez herkes gibi düşüneceksin." bu da kabalık ve sıradanlık olur. ciddi biri böyle şeylerle zaman harcamaz. biliyor musun, vatanabe, şu yurtta doğru dürüst denebilecek bir sen, bir de ben varız? ötekilerin tümünü at çöpe
  • okunduktan sonra, insanin icinde, ayni anda, hem bir yasam sevinci hemde bir ilik burukluk birakan haruki murakami romani.