• neredeyse imkansızdır. zira temel eğitimde öğrenilmesi elzem olan 2-3 tane şeyden birisi olan imla, eğer uzun ve kasvetli eğitim sürecinde öğrenilememişse ciddiye alamıyorum karşımdaki bireyi.

yahu -de ve -da eklerinin kuralı o kadar zor bir şey mi ben anlamıyorum. anlamın anasını bellediğinin farkında olmadan bağlaçları bitişik yazanları görünce kan beynime sıçrıyor.
  • ne alakası var amk? herkes türkçe hocası mı? yazıyorsun işte kendi hislerini konuşur gibi herkes bi türkçe profesörü he amk he de ayrı!
  • hatasına göre değişir.

o zaman hakan peker'den gelsin;

imla hatası
  • milletin ne güzel dertleri var ya.
  • alabilirim, çünkü kolaylıkla düzeltilebilir. görüşlerini ifade ederken küfredeni ise ciddiye almam. genelde düzeltilemez, karakteri olmuştur.
  • imla hatasından ziyade yanlış kelime seçimi ve anlatım bozukluğu yapanları ciddiye almak zordur diye düşünüyorum. sonuç itibariyle yazıyla iletişim kurma olayı son 15-20 senede bu derece girdi insanların hayatına. 90'lı yıllarda kimse kimseye çemkirmiyordu dahi anlamındaki -de ayrı olacak diye, ki düşünün profesyonel olarak kitap yazan insanların, yazarların bile editöre ihtiyacı oluyor bu konuda.
  • ekşi sözlük'e girdiği her entry ile zaten imla hatası yapan bir suser beyanı.

ciddiye alma bunları bilader. içerisinde "atatürk" adı geçen bir entry gir ve yolla. bak ne oldu ? imla hatası oldu değil mi ? ben de yaptım şimdi.
  • 40 yil ugrasip duzgun cumle yazip da milletle dalga geciyim basligi falan mi bu? tamam gozume batinca ben de uyariyorum ama sirf yazmak icin yazilmis bir baslik sanirim. herkesin aldigi/alabildigi egitim bir degil. bu sebeple bir insani ciddiye alamiyorum diyorsan bence bir kendini sorgula.
  • sadece aşık olmak lazım herhalde. onun haricinde doktormuş profesörmüş kendi dilini yazmaktan aciz insanın diplomasını ciddiye alamıyorum.
  • hiç imtina etmeden yaptığımdır. zira bu tür hata yapanlar, dile iletişimi sağlayacak kadar hakimdirler ve yazdıklarını anladığımız sürece dil görevini görmüş olur.
hesabın var mı? giriş yap