• anlık hatalarla yapılan imla bozuklukları, hepimizin başına gelebilecek bir durum ve yazılan entry'nin her bir cümlesi hata dolu değilse ya da başlık "dil kullanımı"na dair bir başlık değil ise, zaten genelde ufak uyarılar ve hafif eleştiriler dışında tepki almaz bence.

ama "bana ne kurallardan! dahi de'sini bitişik yazsam da, ilgi ki'sini ayrı yazsam da, ben mükemmelim!" tadında yazılan entryler, başka bir deyişle "cahilim ve gururla bağırıyorum" şeklindeki yazarları ciddiye alamıyorum açıkçası.

bilgisi yeterli olmayan ve bunun farkında olan kişi, imla kılavuzu ya da dilbilgisi kitabını elinin altında tutuyorsa bu takdir edilecek bir davranıştır. ama bu hassasiyeti olan kişiler de zaten genelde iyi dil kullanımı prensiplerini içine sindirmiş oluyor, zaman zaman kaynak kitap gerekse bile temeli sağlam olduğu için "imla kuralı kitabı açıp entry girmek" denilen eyleme ihtiyaç da duymuyorlar.
  • yazım kurallarını bilmeyen sözlükçülerin kesinlikle yapması gereken şey. iki bağlacı doğru yazamamasına bahane üretmek için sekiz paragraf yazı yazmış yahu. sanki biz mekanik klavye ile entry giriyoruz.
hesabın var mı? giriş yap