şükela:  tümü | bugün
  • daha çaylak haliyle mesaj yoluyla pisleşen atatürk düşmanı yobaz troll . böylelerini yazar yapıp sözlüğü kirletmemek gerek. sözlüğün bekası açısından çaylak kalsın.

yılanın başını küçükken ezeceksin.
  • saygısız aktrolün teki. adam daha çaylak, ilk mesajında lanlı lunlu konuşuyor. inşallah seni yazar yapmazlar.
  • mesaj yoluyla çocuk tacizleriyle ilgili haklı kılıflarını sıralayan, 9 yaşındaki bir çocuktan tahrik olabilecek çapta olan bir çaylak ve öyle de kalması gereken kişi.

(bkz: 23 nisan 2018 çocukların sahneden indirilmesi)
  • hayvanlardan da nefret eden, özel mesajla sataşan bir mal değneği.
  • (bkz: seni tanımak istiyorum yiğidim beni mutlaka ara)

bugün benim de nasibimi aldığım dinler tarihçisi. zaten saygılı bir üslup ya da düzgün fikirler beklemiyorum kendisinden ancak madem özel mesaj yazmış, madem ki kendisi dinler tarihçisi imiş aklıma takılan birkaç soruya buradan da cevap vermesini istiyorum.

1. allah'ın isimlerini anmanın bir gerek olduğunu söylüyorsun. videodaki adamlar da allah'ın ismini zikrediyorlar. sadece o yönde bir atatürk resmi var. geçen hafta ev arkadaşımın ailesi burdaydı. namaz kıldıkları odada kıble yönünde üçlü priz var. şimdi üçlü prize mi tapmış oldular bir hafta boyunca? (aleviler'in atatürk'e taptığını iddia ettiği bir video için yazıldı bu soru.) ilgili video

2. kadınlı erkekli dans etmek derken? semah bir dans değildir.

3. kadın ve erkeğin bir arada olması neden bu kadar rahatsız ediyor seni? nefsin o kadar mı pamuk ipliğine bağlı?

4. kimse senden yaranma beklemiyor. kimsenin yaranma talebi olmadı. aleviler'in toplum olarak en net beklentisi birilerinin kalkıp kendilerine aleviliği öğretmeye çalışmaya kalkmaması. ne kimseye benzemek ne de kimsenin kendilerine benzemesini istiyorlar. olaya şöyle bak mesela; filistin'de israil saldırıları devam ederken sen trump'ın ramazan ile ilgili attığı tweeti samimi buluyor musun? trump bu konuda ne kadar samimiyetsiz ise ben de erdoğan'ı samimiyetsiz buluyorum. (aleviler'in kendisini sadece içki içip orucu namazı bırakınca seveceği yönünde olan iddiası üzerine)

5. ülkede sünni müslüman kökenli ateistler olduğu gibi alevi kökenli ateistler de var. ateist alevi nedir? (ülkede ateist aleviler olduğu iddiası üzerine)

6. burhan kuzu'nun anayasa profesörü olduğu ülkede senin de dinler tarihi konusunda uzman olman normal tabi ki. eğitimi de youtube'dan falan almışsın galiba. madem dinler tarihi konusunda uzman isen bana peygamber dönemi cami/mescit kültürü konusunda biraz bilgi ver lütfen. daha sonra da emevi dönemi ile birlikte değişen kültürden bahset de aydınlanayım birazcık. ben mesela herkes dinlemek zorunda kalsın diye vaazın namazdan önceye alınmasını falan merak ediyorum. ondan bahseder misin lütfen? ya da en basit haliyle camilerin sosyal hayatında en etkin yeri olduğu zamanlardan sadece namaz kılınıp çıkılan kocaman mescitlere nasıl dönüştüğünden de bahset. o kadar uzağa gidemezsen günümüzde her biri birer ticarethane haline gelmiş camileri anlat? dernek adı altında sahip oldukları mülkleri, toplanan yardım paralarının nereye gittiğini? o çalışmayan sarıklı cübbelilerin nasıl range rover'a bindiğini anlat yiğidim. (dinler tarihçisi olarak olanları hayretle izlemesi üzerine)

anlat da aydınlanayım...

anlat da sözlük ahalisi aydınlansın.

edit: yazılanların okurken havada kalmaması için parantez içlerine yapılan bazı eklemeler.
  • özel mesaj yoluyla durduk yere tanımadığı kişilere hakaret etmekten geri durmayan çaylak.

https://resmim.net/f/jf1g5w.jpeg
    https://resmim.net/f/1sv3xr.jpeg
    https://resmim.net/f/arw9k2.jpeg
    https://resmim.net/f/8pcnce.jpeg

bahsettiği entry’de dinin arkasına saklanarak, dini bahane edip kullanarak pis işlerde bulunan insanları yeren bir eleştiride bulunmuşum ama bu arkadaş kendisini islamın en büyük savunucusu sanmış ve önüne gelene ağzından tükürükler saçarak kinini, nefretini kusuyor.

umarım hep çaylak kalırsın.
  • kendisi yobazin onde bayrak sallayanidir ama troll oldugunu sanmiyorum. trollleri sozluk para ile hemen yazar yapmiyormuydu yaa
  • "hayvanların başına ne geliyorsa onları savunan hayvanseverler yüzünden" diyen yazar. ilk defa bu kadar saçma bir bakış açısı görüyorum.