şükela:  tümü | bugün
  • 19 mart 2015'de kabul edilen yasa ile ingiltere veya uk'de 6 ay'dan fazla kalınıcaksa online olarak yatırılması gereken haraç. '' aksi halde başvurunuz reddedilicektir'' diyor. sistem kendi hesaplamamda bana 600 pound gibi fahiş bi haraç çıkartıyor. zaten settlement vizesi diye 950 pound para veriyorsun sonra buna ek olarak bi 600 daha yolluk. ulan cameron alacağın olsun.

bilgi linki

harç hesaplama linki

(bkz: ingiltere vizesi)
  • nhs hizmetlerinin bir kısmından ücretsiz yararlanmanızı sağlar.

uzun süreli -6ay ve üstü- yaşayacaksanız vize ücreti haricinde ödenmesi gereliyor. vize başvurunuzdan bir adım öncesinde ücreti alındığından bunu atlayıp geçmeniz mümkün değil. özel sağlık sigortanız çok kapsamlı bile olsa ödemesi yapılmak zorunda. yıllık olarak hesaplanıyor, kalacağınız süre için artıyor.

ayrıca sağlık ücretlerinin tamamen alınmaması gibi bir şey söz konusu değil. çoğu işleminiz için, reçeteler dahil, yine ödeme yapmanız gerekecek.

bir de çoğu şeyin ücretsiz olduğu türkiyede hala doktor dövebilen ayıların olduğunu bilince, aynı sistem bizde olsa bunların önünü hepten alamazdık diye düşünüyor insan. para verdi diye devlet hastanesinin kralı sanardı kendini. rezil heriflere burada bile sinirlendim.