şükela:  tümü | bugün
 • bünye uyumamaya azmettiyse içmenize rağmen gecenin 4ünde gözlerinizin cin gibi açılmasını engelleyemeyen ilaç
 • eczacıbaşı' nın sedatif etkili ilacı. yarılanma ömrünün kısa etki süresinin orta dereceli olma özelliklerinden dolayı, grubundaki diğer ilaçlara fark atar.kullanan kişi gün içinde uyuklamaz. aynı zamanda ilaç ve alkol etkileşimin olmayısı önemli bir avantajdır. sedatif etkili diğer ilaçlar gibi hasta uyumunu zorlaştıran tek özelliği ağızda bıraktığı garip tadtır. e o kadar kusur kadı kızında da bulunur.
 • (bkz: zopiclone)
 • uykuyu düzenlemeyi sağlayan benzodiazepine reseptörlerini kullanan şahane bir ilaç. xanax ile aynı sınıftadır bu ilaç ve aldıktan kısa bir süre sonra insanı bambaşka bir hale sokar. uykuyla ilgili özellikle circadian ritim bozuklukları için birebirdir. hem bireyi istediği saatte yatağa götürür, hem de sabah istediği saatte uyanmasını sağlar.
  pek çok uyku ilacı kullanmış birisi olarak, diğer ilaçlardan daha farklı bir sistemle uyuttuğuna inanmaktayım. çünkü imovane kişideki uyku halini alıyor. yani esneme, gerilme, yorgunluk gibi belirtileri olan bu uyku hali yerini daha eğlenceli bir hale bırakıyor. e eğlenen adam uyur mu diyeceksiniz. ilginç bir şekilde uyuyor efendim.
  ağızda acı tat, uykulu ve sinirli bünye gibi yan etkileri var. yeşil reçete ile satılır ve pek çok eczanede bulunmaz.
 • uyku hapı.

  içtikten yarım saat sonra etki eder ama o yarım saati yatakta uyumaya çalışarak geçirmezseniz mal gibi bütün gece ayakta sinirli manyak bir modda geçirmenize sebep olur. hap eğer adam gibi kullanılırsa sabaha kadar düzgün uyunur gördüğüm tek yan etkisi ağızdaki acı iğrenç tattır..
 • hipnotik etkili mevzu.
 • sabahın köründe az uykulu ve cin gibi değil de, güzel bir sabah mahmurluğuyla uyanmamı sağladı. sevdim.

  not: alkolle alınmamalıymış yalnız.
 • uyku siklusunu çok fazla bozmayan hipnotiklerden olmasına ve benzodiazepinler gibi bağımlılık yapmadığı söylenerek piyasaya sürülmesine karşın, uzun süreli kullanımında bağımlılık, tolerans ve bu uzun kullanım sonrası bırakıldığında yoksunluk belirtilerine yol açabilen ilaç. uyku siklusu bozulmuş kişilerde işleri yoluna koyana kadar 1-2 haftalık kısa sürelerle kullanımı yeğlenmelidir.
 • aşırı yoğunluktan dolayı son günlerde çok gergindim ve uyku problemleri yaşıyordum. dün ilk defa kullandım ve uyuttu ama sabah yataktan çok isteksiz kaldırdı. ancak ilaç hakkında söylenenler ilk gün itibariyle benim için de olumlu oldu. kalktıktan sonra yarım saat içinde etkisi kayboldu. tabi her su içtiğinizde sizi mahveden o iğrenç tadı saymazsak. umarım sonraki günlerde de faydalı olur.
 • her eczanede bulunmama sebebini bugün birinci ağızdan yani bir eczacıdan öğrendiğim, uyku getirici ilaç.
  elimde psikiyatriden yazılmış reçeteyle bu adama gelene kadar sorulan tüm eczaneler ürünün ellerinde olmadığını söyleyip 2 dk beklenirse hemen depoya sorayım cevabı ile biraz beklettiler, hepsi de depoda da yok kusura bakma dediler. lan dedim ne ilaçmış ? en son girdiğim eczacı da depoya bakayım dediği an kaç depo var ki ? dedim, bir tane dedi, o zaman boşuna bakma buraya gelene kadar kaç eczaneye uğradım depoda yokmuş dedim, adam cevap vermedi 2-3 dakika önündeki bilgisayarı kurcaladı, sonra depoda şu an 10 tane gözüküyor, getirteyim mi dedi getirt abi dedik. meğer ilaç biraz ucuzmuş efendim, 5 tl civarında olunca eczacı arkadaşlar uğraşmak istemezlermiş bu ilaçla. satış fiyatı zaten 5 tl, getirisi az üstüne uyku ilacı olunca bir dakika fazla zaman harcayıp formalitelerle uğraşacak, yeşil reçete işleri. o yüzden gelen adama yok demek de hatta biraz daha ileri götürüp alay etmekte, güya depoya bakmakta bir beis görmezlermiş... öğrenmiş olduk. oldum olası şu eczanelerin "ilaç bakkalı" anlayışından bir gram ilerleyememesini de görmüş oldum tekrardan. hükümet, devlöt, tayyip, kanun, yasa vs... ayaklarını bırakacaksın aga, sen işini özenerek layıkıyla yapıyor musun önce onun cevabını vereceksin, sonra sallayacaksın sağa sola.

  edit : gaddarca çemkirmelerim hep o andaki sinirimden kaynaklı olup işin biraz daha iç yüzünü görmemi sağlayan franny glass'a çok teşekkür ederim. efendim meğer bu ve benzeri ilaçlar yeşil/kırmızı reçeteli olunca bu işten rant sağlamaya çalışan çakallar türemiş, eczacılar da mecburen bu tür ilaçlar konusunda daha çekimser yaklaşabiliyorlar haliyle. bilindik, tanındık eczacınız depoda varsa büyük bir ihtimalle benim maruz kaldığım hareketi yapmayacaktır. kalp kırdıysam özür dilerim.