şükela:  tümü | bugün
  • bünye uyumamaya azmettiyse içmenize rağmen gecenin 4ünde gözlerinizin cin gibi açılmasını engelleyemeyen ilaç
  • eczacıbaşı' nın sedatif etkili ilacı. yarılanma ömrünün kısa etki süresinin orta dereceli olma özelliklerinden dolayı, grubundaki diğer ilaçlara fark atar.kullanan kişi gün içinde uyuklamaz. aynı zamanda ilaç ve alkol etkileşimin olmayısı önemli bir avantajdır. sedatif etkili diğer ilaçlar gibi hasta uyumunu zorlaştıran tek özelliği ağızda bıraktığı garip tadtır. e o kadar kusur kadı kızında da bulunur.
  • (bkz: zopiclone)
  • uykuyu düzenlemeyi sağlayan benzodiazepine reseptörlerini kullanan şahane bir ilaç. xanax ile aynı sınıftadır bu ilaç ve aldıktan kısa bir süre sonra insanı bambaşka bir hale sokar. uykuyla ilgili özellikle circadian ritim bozuklukları için birebirdir. hem bireyi istediği saatte yatağa götürür, hem de sabah istediği saatte uyanmasını sağlar.
    pek çok uyku ilacı kullanmış birisi olarak, diğer ilaçlardan daha farklı bir sistemle uyuttuğuna inanmaktayım. çünkü imovane kişideki uyku halini alıyor. yani esneme, gerilme, yorgunluk gibi belirtileri olan bu uyku hali yerini daha eğlenceli bir hale bırakıyor. e eğlenen adam uyur mu diyeceksiniz. ilginç bir şekilde uyuyor efendim.
    ağızda acı tat, uykulu ve sinirli bünye gibi yan etkileri var. yeşil reçete ile satılır ve pek çok eczanede bulunmaz.
  • uyku hapı.

içtikten yarım saat sonra etki eder ama o yarım saati yatakta uyumaya çalışarak geçirmezseniz mal gibi bütün gece ayakta sinirli manyak bir modda geçirmenize sebep olur. hap eğer adam gibi kullanılırsa sabaha kadar düzgün uyunur gördüğüm tek yan etkisi ağızdaki acı iğrenç tattır..
  • hipnotik etkili mevzu.
  • yarılanma ömrü 7 saattir. yani bünyeniz uyumamaya ant içtiyse ortalama 7 saat civarı uyursunuz. ayrıca bu ilaç sadece uyku problemlerini gidermek için üretilmiştir.
  • sabahın köründe az uykulu ve cin gibi değil de, güzel bir sabah mahmurluğuyla uyanmamı sağladı. sevdim.

not: alkolle alınmamalıymış yalnız.
  • uyku siklusunu çok fazla bozmayan hipnotiklerden olmasına ve benzodiazepinler gibi bağımlılık yapmadığı söylenerek piyasaya sürülmesine karşın, uzun süreli kullanımında bağımlılık, tolerans ve bu uzun kullanım sonrası bırakıldığında yoksunluk belirtilerine yol açabilen ilaç. uyku siklusu bozulmuş kişilerde işleri yoluna koyana kadar 1-2 haftalık kısa sürelerle kullanımı yeğlenmelidir.
  • aşırı yoğunluktan dolayı son günlerde çok gergindim ve uyku problemleri yaşıyordum. dün ilk defa kullandım ve uyuttu ama sabah yataktan çok isteksiz kaldırdı. ancak ilaç hakkında söylenenler ilk gün itibariyle benim için de olumlu oldu. kalktıktan sonra yarım saat içinde etkisi kayboldu. tabi her su içtiğinizde sizi mahveden o iğrenç tadı saymazsak. umarım sonraki günlerde de faydalı olur.