• uykuyu düzenlemeyi sağlayan benzodiazepine reseptörlerini kullanan şahane bir ilaç. xanax ile aynı sınıftadır bu ilaç ve aldıktan kısa bir süre sonra insanı bambaşka bir hale sokar. uykuyla ilgili özellikle circadian ritim bozuklukları için birebirdir. hem bireyi istediği saatte yatağa götürür, hem de sabah istediği saatte uyanmasını sağlar.
    pek çok uyku ilacı kullanmış birisi olarak, diğer ilaçlardan daha farklı bir sistemle uyuttuğuna inanmaktayım. çünkü imovane kişideki uyku halini alıyor. yani esneme, gerilme, yorgunluk gibi belirtileri olan bu uyku hali yerini daha eğlenceli bir hale bırakıyor. e eğlenen adam uyur mu diyeceksiniz. ilginç bir şekilde uyuyor efendim.
    ağızda acı tat, uykulu ve sinirli bünye gibi yan etkileri var. yeşil reçete ile satılır ve pek çok eczanede bulunmaz.
  • (bkz: benzodiazepin) reseptörlerine bağlanarak çalışan fakat kendisi tam anlamıyla bir benzo olarak sınıflandırılmadığından dolayı -bunlara nonbenzo diyorlar, (bkz: zopiclone) benzolar ile aynı etki mekanizmasına sahip fakat moleküler olarak çok ufak ayrışmalar gösteriyor, ikisi de gaba iletimini arttırıyor, beyinde aynı yerlere etki edip aynı yöntemlerle çalıştıkları için de benzer etki ve efektlerinin yanısıra maalesef benzer withdrawal belirtileri de gösteriyorlar- daha güvenli olduğu iddia edilen yeşil reçeteli hipnotik bir ilaç.
    suistimal edip alkolle 2 tanesini alalım dedik, arkadaşım dikeylemesine ve gülerek pc’min üstüne düştü, pcim bozuk.
    bir xanax, bir diazem kadar (bkz: anksiyolitik) etkisi olmasa da hiç yok da denilemez, ön planda uyku arka planda da anksiyolitik etki gösteriyor bence.
    süper ilaç, aro.
  • bende hiçbir işe yaramayan ilaç. üstelik yanında
    (bkz: efexor)
    (bkz: buspon)
    (bkz: nervium)

hep birlikte kullanmama rağmen geceleri 5 kez uyanıyorsam sağlıklı uyku uyudum zannediyorum. elimdekiler bitene kadar az biraz daha şans vermeyi düşünmekteyim. hala işe yaramazsa başka yollar denemeye koyulacağız.

edit: yok arkadaşlar bu ilaç da beni uyutmuyor ve ağzımda bıraktığı o berbat tadı çekemem. yemeklerden tat almayı geçtim su bile midemi bulandırır hale geldi. sanki şantiyenin tüm demir tozlarını ağzıma serpiştirmişler gibi bir şey. uyumam daha iyi.
  • doktorumun bana kazandırdığı benzodiazepin reseptörlerine etki eden ama asla bir xanax ve nervium gibi bağımlılık yapmayan ( tabii ki arkadalar renkli reçetelerde uzun - kısa kullanımda bağımlılık durumu mevcut ama bu ilacın bağımlılık riski diğerlerine göre çok daha az ) insan gibi uyutan, insan gibi erkenden uyandıran güzel bir ilaç tek yan etkisi ağızda bıraktığı kötü tat.
  • yaklaşık bir ay önce piyasada yoktu ama iki gün önce bulabildiğim yeşil reçeteli bir ilaçtır. çoğu uyku ilacı inanılmaz kilo artışı yapıyor. doktorumdan hem kilo aldırmayan hem de rahat uyumamı sağlayacak bir ilaç istemiştim. üç haftadan uzun süredir uykusuzlukla boğuşuyorum. üstelik efexor 150mg 3x1 ve rivotril 2mg 2x1 kullandığım halde
    iki gün önce ilacı aldım maalesef beni uyutmadı. yine dönüp durdum yatağın içinde sonra kalktım bir tane daha içtim yine uyuyamadım. sabah doktorumu arayıp uyuyamadığımı söyledim. o da şaşırdı kuvvetli bir ilaçtır dedi. sonra gyrex 25 mg ve ımovane 7.5mg saat 22:00 gibi al dedi. korkarak yatağıma gittim ama uyudum arkadaşlar yalnız beni uyutan gyrex kesin bilgi
  • (bkz: #40888171)
  • uzun yıllardır insomniadan muzdarip olan biri olarak yıllardır kullanıyorum. içeriğinde yer alan zopiklon etken maddesine sahip olan ilaç sayısı bir elimin parmaklarını geçmez. uykuya dalmakta, uykuyu sürdürmekte ve sabahları dinç kalkmakta müthiş bir etkisi var. ama uzun süre kullanınca insanda uykusuzluk konusunda umutsuzluğa sebep oluyor. o, uykuya rahatça dalma lüksüne öyle alışıyorsunuz ki, bırakmaya çekiniyorsunuz. bağımlılık yapan kısmı bu bence. zira uzun ve kısa süreli dönemlerde bıraktım ama fiziksel olarak bir yoksunluk hissetmedim. zaten bu ilaç yurt dışında reçetesiz satılabiliyor. ülke olarak aslında uykusuzluk yaygın yaşanan bir sorun ama nedense uyku ilaçları konusunda çok gelişemedik. amerika'da pek çok ilaç var bağımlılık yapmayan, bitkisel ağırlıklı ama bizim ülkemizde satılmıyor. geçen pazar günü karar verdim bir daha yazdırmamaya. şimdilik iyi gidiyor.
  • bünye uyumamaya azmettiyse içmenize rağmen gecenin 4ünde gözlerinizin cin gibi açılmasını engelleyemeyen ilaç
  • eczacıbaşı' nın sedatif etkili ilacı. yarılanma ömrünün kısa etki süresinin orta dereceli olma özelliklerinden dolayı, grubundaki diğer ilaçlara fark atar.kullanan kişi gün içinde uyuklamaz. aynı zamanda ilaç ve alkol etkileşimin olmayısı önemli bir avantajdır. sedatif etkili diğer ilaçlar gibi hasta uyumunu zorlaştıran tek özelliği ağızda bıraktığı garip tadtır. e o kadar kusur kadı kızında da bulunur.
  • (bkz: zopiclone)
hesabın var mı? giriş yap