• mac'ler ile birlikte gelen movie editing programi. bu isi oyle bir basit hale getirecez ki 5 yasinda cocuk bile movie editing yapabilecek prensibi ile yaratilmistir, dolayisiyla ciddi bir editing isine kalkisinca aslinda ne kadar yetersiz oldugu anlasilan program.
  • macos x ile birlikte yüklenen nane. amatör kullanicinin tatilde, dogum gününde, sünnette, vesairede çektigi video görüntünün basit montaji içir düsünülmüs daha çok..
  • tarnation filminin dunya boyutlarinda patlamasiyla kendince bir itibar kazanan kurgu programi. "o yaptiysa biz neden yapamayalim" gibi yari dogru yari kulliyen yalan beyanatlara sebebiyet vermektedir.
  • pc de tam dengi olmadığı söylenen basit ama amatör projelerde son derece iş görür nitelikteki program.pc de bunun için avid tavsiye edilmektedir ama daha zor olduğu söylenir.
  • movie maker ile asla karşılaştırılmaması gerekilen, kullanımına biraz alıştıktan sonra gerçkten de birçok ihtiyacı karşılayan ve tek eksiğinin channel olayının olmaması olan yazılım. ayrıca imovie 06 hd'ye daha iyi diyenleri şimdilik kınıyorum lakin kendisi 200 mb'lik dosyayı bile editlerken 4 gb alan yemekte ve clip editting modunda da çok başarılı olamamaktadır. imovie 09 candır, ilife 09 canan
  • iphone versiyonu çıkmıştır.
  • her mac os programı gibidir. evet windows movie maker'a bir çok yanıyla beş basar ama bir premiere ya da avid olamaz. sorunsuz çalışır hızlıdır. işin gerçeği şudur ki adobe premiere'de montajladığım işlerin yüzde doksanını movie maker'da da yapabileceğimi bilen biri olarak evet bu programla film de montajlanır ama montajcı milleti alışık adamdır. zira ben premiere'in ara yüzüne alışığım diğerlerine öyle kolay alışamam. bu yüzden ve biraz da ara yüzü bakımından ilk kullanıcıya daha uygun yazılım olarak görülür. pratikte çok da büyük farklar sunmazlar amatör bir montaj işi için. ha sen gidip 2 saatlik profesyonel film montajayacağım dersen sorarlar bunun sesi var color correction'ı efendim keylemesi var falan filan. yani daha karışıklaşır. üstelik bu ortamdaki programların çoğunu kullanmışımdır (hepsine hakim değilim kullanmışımdır) benim için ideali hala premiere'dir. bir başkası i movie diyebilir.
  • canavar gibi video düzenleme programi. iphone ve ipad icin olani sadece 4.99$
  • (bkz: final cut pro)
hesabın var mı? giriş yap