şükela:  tümü | bugün
 • warhammer 40k'daki imparatoluğa bağlı insan askerlerin adı.(bildiğimiz düz insan)
  hiçbir şekilde modifiye edilmemişlerdir...(marine gibi değiller yani)
 • oyun sisteminde karakterlerin save leri çok düşük olduğundan en çabuk ölen askerlere sahip ordudur. tabi orclardan sonra...
  lakin en güçlü ağır silahlar ve tanklar bu orduda mevcuttur.
  oyundaki en uzun menzilli silaha sahiptirler
  yaklaşık 120 inch mesafeye atış yapabiliyor (silahın adı basilisk, lakin üstü açık bi araç olması bir dezavantajdır)
 • kendi içlerinde ordu tiplemeleri vardır,
  buz savaşçıları (valhala askerleri)
  çöl savaşçıları (adını bilmiyorum :))
  orman savaşçıları (catachan askerleri)
  bir yada iki tane daha tipleri mevcuttur...

  dolayısıyla bu orduyu kurmak pahalı ama bir o kadarda alternatif demektir...
 • bu ordu ile oynayanları sayısı azdır fakat oynayanların
  bu orduyu seçme sebeplerinden biride
  boyama açısından da en çok alternatif olmasıdır...
 • ordu hazırlanma sistemi olarak en değişik yöntemlere sahip ordudur warhamer 40kda.
  örneğin; bir komutan koyduğunuzda oyuna yada hero yanında bedavadan 4 asker geliyor dolayısıyla puanlama her karakter için değil özel karakterlere göre yapılıyor...
 • bu ordunun ana gücü zırhlı araçlarında ve uzun menzilli silahlarında,
  kabaca demek gerekir
  düşman gelmeden öldürdünüz öldürdünüz,
  aksi takdirde öldünüz...
 • steel legion adlı bir gruplarını gördükten sonra
  "ben bu orduyu kurmalıyım" nidaları atmama sebep olan warhammer 40k ordusu...
 • imperial guard, warhammer 40k masaüstü savaş oyunundaki ordu seçeneklerinden biridir. standart piyadesinin dayanıksızlığını, sayı üstünlüğü, zırhlı araçlar ve ağır silahların yoğun kullanımıyla kapatabilir. en iyi yakın dövüş üniteleri, yakın dövüşte diğer ırkların ortalama üniteleri gücünde olduğu için genelde imperial guard oyuncularının taktikleri düşmanın fazla yaklaşmadan imhasına dayanır. ayrıca liderlik puanları diğer ordulardan düşük olduğu için, etraftaki subayların ve komiserlerin varlığı hayati önem taşır.

  bu ordunun tercih edilme sebeplerinden biri model ve renk çeşitliliği açısından en kalabalık ordu olmasıdır. oyundaki zannımca en karizmatik komutan, asker ve* tank modellerini bu ordu barındırır. tabi bunun negatif tarafı ordu yapımı ve boyamasının diğer ordulara göre 3 kat zaman ve efor gerektirmesidir.
 • yuce imparatorumuzun emrinde insanligi koruma goreviyle galakside gezegenlerarasi bir boyutta surekli olarak carpisan bir ordudur. kadin erkek farketmeksizin her insan imparatorumuzun uzayini, gezegenlerini ve uzerinde imparatorluk kartali dalgalanan her yeri uzaylinin, gunahkarin ve mutantin etkisine karsi savunurlar. standart olarak ellerinde lazer tabancalari ve tufekleri ile deploy edilirler. bunun haricinde cephe gerisinde olan ve topcu atesiyle dusmani yildiran basiliskleri de vardir ki uygun yerde 3 basilisk tyranid saldirisini bile durdurabilecek bir yapiya sahiptir. imperial guard piyade yapisi hac biciminde 5 takimdan olusur tactica imperium'a gore, ortada ana ordu bulunmaktayken onde kesif birlikleri; sag sol ve arkada ise flank edilmeyi onleyecek diger takimlar bulunur.

  insanlarin haricinde yuce imparatorumuza hizmet eden ratlingler ve ogrynler de bu ordunun icerisindeki diger onemli ogelerdir. ogrynler iri ebatli, aptal ve kuvvetliyken ratlingler ufak, zeki ve keskin nisanci tufekleri ile destan yazabilecek niteliktedirler.

  rutbelerin siralanimi: trooper, corporal, sergeant, lieutenant, captain, major, lieutenant colonel, colonel, major general, lieutenant general, marshal, general, lord general ve en son olarak warmaster seklindedir.

  ayni zamanda imparatorluk ordusu icerisinde isyanin ve inancsizligin kol gezmesini onlemek icin commissarlar ve rahipler de gorev yapmaktadirlar.

  daha detayli bilgi icin
  the imperial infantryman's uplifting primer'a bakilabilir
 • rommel'e hayran her warhammer 40k oyuncusunun sahip olması gereken ordudur. eliteleri lezizdir (ogryn misal) ama esas kuvveti her zamant tanklarında olmuştur, olacaktır.

  leman russ denen güzide alet imperial guard'ın sevilme sebepleri arasında önemli yere sahiptir.