şükela:  tümü | bugün
 • davidoff , west gibi sigaraları üreten ünlü ingiliz firması.. manisa da kurulan fabrika türkiye de üretime geçecek..
 • bünyesinde çalışacak insanları tam tamına üstüste beş mülakatla seçen; "napıyonuz lan, cumhurbaşkanı mı seçionuz sankim" tepkisini ister istemez hakeden firma!
 • maxim sigarasini piyasa surmeye hazirlanan firma. manisa'da da bi farbika actilar ve uretime basladi.
 • önümüzdeki hafta içi classic isimli sigarasını türkiye'de de satışa sunacak firma.
 • bilgisayar aglarinda ekstra otesi guvenlik onlemleri alan ve insani cildirtan yetkilendirme sistemi olan firma.

  --- spoiler ---
  death star in planlarini sakliyolarmis!?
  --- spoiler ---
 • kurumsal hedefi davidoff üzerine kurulu sigara firması. hatta üst düzey bir yönetici sık sık şu cümleyi sarfedermiş, duyumlarıma göre;
  "birinci öncelik davidoff, ikinci öncelik davidoff, üçüncü öncelik davidoff"
 • philip morris, british american tobacco ve japanese tobacco international'dan sonra dünyanin 4. büyük sigara üreticisi. 2002 yilinda köklü alman sirketi reemtsma'yi 100% satin alarak bünyesine katmis.
 • yakında ekonomik segmente yönelik "klasik gold 100s" ürününü piyasaya sürecek afilli sigara firması.

  http://www.imperialtobacco.com.tr/
 • hükümetim 31.12.2009 tarihinde yılın son kazığını atarak tütün mamullerinde vergi oranını arttırmasının ardından bir hafta geçmesine rağmen zamlı fiyatlarını henüz açıklamamış olan firmadır.
  sonuç itibariyle bugün yarın zamlı fiyatlar açıklanacak ama sanırım piyasadaki stokların falan tükenmesini bekliyor arkadaşlar bu da west ice içen biz müşterilerine yarıyor.
  bu arada zam açıklanmadığı halde 3.5 liralık sigaraya 4.5 lira fiyat çeken mahalledeki kuruyemişçi hacı amcayı esefle kınıyorum.ibnesin hacı amca.
 • türkiyedeki 4 ve ya 5 sigara firmasından biridir. ve en kötü çalışma şartlarına sahip firmalardan birisidir. diğer firmalarda çalışanlarla yapılan kıyaslama ile söylüyorum tabi. deposunun bulunduğu köhne yerde istediği atı koşturur, fazla mesai-miş, çalışma saatleri-miş, çalışan hakları-mış unutulmuş kavramlardır. herhalde yeri çok sapa kontrole giden yok sanırım o yüzden istediği atı koşturuyor cendere ovalarında. sizi kandırdıkları iş saatleri sabah 07.15 akşam 16.00 civarıdır, hadi sarksın dersiniz 17.00 olsun. ama arkadaş sabah 06.30 akşam 22.00 nedir ya. ve bu standart bir çalışma saati olmuşsa. canı isterse pazar çağırır işin biter gelirsin geri gönderir. bir ingiliz beyliği kurmuştur kendileri cendere ovasında. tabi içimizdeki britanyalılarıda unutmayalım. çünkü şirkette trabzonlu, istanbullu oralı buralı felan olup gayet kendini londralı zanneden bazı ingilizler var. zira anne tarafından sonradan ingiliz olması muhtemel tabi. farklı bir firma üzerinden işe alıp bordrolamayı da iyi ki icat etmişler çünkü en çok yararlarlandıkları yöntem budur. yani siz ordayken orda çalışmıyorsunuz aslında. bu da sürekli içerideki ayrımcılığı tetikler. kendi çalışanlarına aynı işi aynı saatlerle aynı vakitte belki daha iyi yapan adama onun yarısından az ücret ve haklar verilirken aynı işi yapmayan adamlara daha fazla ücret verilir. burada kapitalizmi falan sorgulayamayacağım. çünkü şirket politikasından bahsediyorum. kafasına göre şirketin yarısını tatile götürüp pahalı hediyeler dağıtırken kalan zencilere çift mesai yaptırıp artı para bile vermemektedir. çünkü hala sömürgecilik ve kölelik sistemi ile işleyen bir yapıya sahiptir. böylece diğer çalışanlardan performans bekleyen hamsiler olabilir şirkette ve gelip hamsice konuşurken sizin anlamanızı isteyebilir. ama siz hala insanlığınızı korurken ve bir nebze insani bir durum için gelip bu balığı anlayayım derken olanlara bakarken siz balık kalırsınız bütün bu duruma. zira çalışılınacak bir firma değil sigarası alınacak bir firma bile değildir. zaten sigara içmeyin sağlığa zararlı içerseniz de bu firmadan içmeyin.