şükela:  tümü | bugün
 • kylie minogue un en az satan albumudur. listelerde en az basariyi toplamistir maalesef. zar zor yer edindigi ingiltere listesinden bile (kylie minogue en cok ingiltere de dinlenir) topu topu uc haftada tamamen silinmistir bu album. ayni zamanlarda cikan ve bir madonna albumu olan ray of light in basarisi kylie i silmis midir, evet. elestirmenler on uzerinden dordu bile cok gormuslerdir bu albume. kendi anilarindan ilham aldigini soylemistir bu album icin, ancak kylie minogue un kariyerindeki en dusuk noktadir.
 • kylie minogue un bir müzisyen olarak çıktığı en tepe noktadır. uzun süreli bir kendini keşif yolcuğu sonrası yazdığı albüm en kişisel albümü olmakla kalmaz, nme hariç çoğu büyük dergi ve eleştirmenden övgüler toplar, fakat umulandan az satar ve bir hayal kırıklığı olarak etiketlenir. kanaatimce albümün promosyonunda yapılacak her türlü hata yapılmıştır, zira manic street preachers katkılı ilk single some kind of bliss albüm hakkında zerre ipucu vermez (fevkalade bir videosu vardır, o hariç), ikinci single "did it again" de albümdeki biricik kötü şarkıdır. albüm kylie'nin yaptığı en ama en iyi şarkı olan breathe i ve kylie minogue'un tek başına yazdığı elektronika şaheseri say hey i içerir. jump ve limbo da diğer gizli cevherlerdendir.

  albüm prenses diana'nın ani ölümü üzerine isimsiz basılmış ve impossible princess ismi sonraki baskılarında eklenmiştir.

  kylie'nin yapmak istediği müzik bu albümdedir. intimate and live turnesiyle desteklenmiştir. turne albümün aksine ticari olarak da oldukça başarılı olmuştur.

  parça listesi şu şekildedir:

  1- too far
  2- cowboy style
  3- some kind of bliss
  4- did it again
  5- breathe
  6- say hey
  7- drunk
  8- i don't need anyone
  9- jump
  10- limbo
  11- through the years
  12- dreams
 • mutsuzluktan dans eder gibi bir albümdür bu. derin sözleri ve rock alt yapılı şarkılarıyla uzun bir trance ve içe dönüş yolculuğu yaşatır. bir önceki albüm kylie minogue ile birlikte kylie'nin ticârî bakımdan en başarısız, ancak sanatsal açıdan en yaratıcı dönemini simgeler. single olarak da çıkan did it again, breathe, some kind of bliss ve cowboy style dışında promo single olarak çıkan muhteşem depresyon şarkısı too far ve arka arkaya birbirini nefis tamamlayan alternatif müzik bombaları say hey, drunk ve i don't need anyone mutlakâ kulak verilmesi gereken parçalardır. albümün geri kalanı biraz buhar kaybediyor olsa da albüme ismini veren dizeyi* barındıran kapanış şarkısı dreams görkemli bir finâl ânıdır, ki albümden 2005'teki showgirl the greatest hits turnesine alınan tek şarkıdır, üstelik turnenin desteklediği ultimate kylie toplamasına alınmamış olmasına karşın.

  değeri bilinmemiş, önemli bir albümdür kısacası.
 • gerek yapım şirketinin baltalaması, gerek prenses diana'nın ölümü nedeni ile abümünün isimsiz kalması sonucu başarısız olmuş ve kylie minogue'un kariyerini bitirme noktasına getirmiş olsa da
  limbo, breathe, dreams, love takes over me gibi muhteşem parçalar barındıran, underrated kalmış, kylie minogue diskografisinin kesinlikle en iyisi olan albümdür. proje başında kylie tüm albümü aslında brothers in rhythm ile kaydetmiş fakat plak şirketinin baskıları sonucu kaydedilen çoğu şarkı albümde yer almamıştır. original track list'i şu şekildedir:

  impossible princess (albümün isimsiz kalmasına da yol açan prenses diana'nın ölümü nedeni ile albümde ''dreams'' olarak yer aldı.)
  now (yayınlanmadı)
  you're the one ( yayınlanmadı.buradan dileyebilirsiniz. )
  looking down on me (yayınlanmadı)
  love takes over me ( albümün en sağlam parçaların biri olmasına rağmen sadece single b-side'dı olarak kaldı)
  drunk (albümde yer aldı)
  cowboy style (albümde yer aldı)
  did ıt again ( abümde yer aldı)
  stay with you (yayınlanmadı)
  take me with you ( sonradan hits+ toplama albümünde yeraldı. buradan dinleyebilirsniz. )
  stay this way ( albümde yer almadı. hits+ albümünde yer aldı. buradan dinleyebilirsiniz. )
  free ( yayınlanmadı. kylie ıntimate & live turnesinde seslendirdi. )
  miles (yayınlanmadı)

  edit: düzeltme