şükela:  tümü | bugün
 • kitaro'nun ustalığını konuşturduğu 2009 tarihli senfonik albümü, bir çağdaş opera denemesi. romantizmin doruklarında gezinen bu albüm, kanımca zat-ı muhteremin 1990 tarihli kojiki başyapıtından bu yana yaptığı en iyi albümdür. melankoliktir, yer yer ağlatır, yer yer coşturur, dinleyeni bu dünyadan kopartır, tüyler ürpertir.

  01. the inmost feeling ripples
  02. aria di west lake
  03. fish dive in the lake
  04. the moon on the lake
  05. impressions of the west lake
  06. zen
  07. lotus
  08. reflection of the moon
  09. romance
  10. spirit of the west lake
 • 2009'da bu albümün yayınlanmasından sonra kitaro adına bir de seçme şarap çıkartılmıştır. sınırlı sayıda çıkartılan ve kitaro'nun imzalı etiketlerini taşıyan şarabın ismi "impressions" / 2007 maboroshi pinot noir olarak belirlenmiştir.

  bu albümdeki parçaların bazıları eski albümlerden de esintiler taşımaktadır. tenku'daki romance ya da sanatçının sacred journey of ku-kai serisinden kimi parça girişleri gibi.
 • 52. grammy ödüllerine en iyi new age albüm dalında aday gösterilmiş olan kitaro albümü. diğer 4 aday arasındaki en büyük rakipleri son 7 yılda 6 adaylığı bulunan peter kater ve grammy'e hasret usta piyanist jim brickman'ın albümleri olarak görülse de impressions of the west lake ile kitaro ikinci kez grammy sahibi olmaya çok yakın.