şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce olanaksizlik, imkansizlik.

  (bkz: improbability engine)
 • matematiksel bir kavrama indirgediginizde 1-probability seklinde hesaplanabilir, oysa degildir oh degildir.
 • probability olasilik ise improbability'nin olasisizlik veya olasiliksizlik olmasi gerekir (artik hangisi dogru bilmiyorum), ama kulağa bu şekilde de pek hos gelmediği kesin.
 • dokuzuncu nesil yazar.
 • niye üstüne alındın diyecekler, baştan söyleyeyim:

  benim iq 80'in altındadır, belki, ondandır.

  hayatta, "memleketin" iq ortalamasıyla ilgili ileri geri konuşmak kadar beni irrite eden çok az şey var. belki kendince iyi bir şeyler söylemeye çalışmış ama cık, olmamış! improbability malum girisiyle önce atarlanmış, sonra "ya ben de futbolu seviyorum, haftada 3,5 maç izliyorum, lig tv'im bile var" demiş. iq'yu gördükten sonra ikinci ya sabırı çekiyordum ki duramamış. "isteyen istediğini konuşur, kimse kimseye sadece ülkenin dertleriyle ilgilenin demiyor k demiş, işte klasik futbol afyondur vs. laflar.

  şimdi kendisi de itiraf ettiğine göre rahat rahat konuşabiliriz. ikimiz de futbol seven adamlarız. o halde birbirimizi kandırmayalım. haftada ortalama 3,5 maç izleyen adam bazen 5 izler, bazen 2; bazen bütün hafta sonu özet izler, bazen tek maçla yetinir. sabahtan akşama tv başına çivilenmeyeceksen izleyebileceğin maksimum ortalama maç sayısı o zaten. misal hafta içi işten koşup ikinci devresine yetişebildiğin bir kupa maçı. cuma, c.tesi ve pazar 3 tam maç, etti mi sana 3,5? futbol seven bir adam olarak bu dakikaların dışında put gibi durmadığını da farz edersek (bunun daha arkadaşla teknik analiz yapması var, takımdan onu gönderip sağ kanada bunu alması, spor yazarlarını okuması falan var) galiba epey bir vakit harcıyor şu futbola. (nedense 80'i görünce sayıları sevdiğine kanaat getirdim, ondan bu hesaplar)

  yok mu hakikaten sapıtanlar? var ama meseleyi nerden çıktığı belli olmayan bir iq ortalamasıyla izaha kalkarsan, lafı "ben izlerim ama siz izlemeyin sapıtıyorsunuz" a getirirsen "o ne biçim iq?" derler adama.

  he anasını satayım ingiltere'de, almanya'da futbol oynanmıyor zaten biz ondan geriyiz.

  çelişkilerinden yumak yapmış, kedi gibi oynuyor.

  istek giri:
  fado fiesta futbol

  tanım: o biçim iq'lu yazar.
 • agaran sakallarin veri deposu oldugu gorusumuzle 80 ustu iq'yu garantiledigimiz, o sakallarla da ortaya konan goruslerin cok insana dokunacagini bildigimiz bir arkadasimizdir. bir de icerken yakalayip, dosta guven ve geyik dusmana korku ve heyecan vermek istiyorum bu adamla. ha bir de, cok bariz ofsaytta kalan futbolcunun hakemi kandirmaya yonelik hareketten sari kart gormesi savimi mantiksiz bulmayaydi iyiydi.
 • ıkınarak tespit yapan canlı. haliyle entryler de s.çmık gibi oluyor.
  eskilerin deyişiyle mallar listesine şutlamak en temizi olacaktır.
 • (bkz: #54681307)

  bu bir eurobasket 2015 entry'sidir.

  ellerine sağlık. eşşek eşşek yorum yapan yazarların arasından böyle bir iki tane neyin ne olduğunu görebilen yazar görmek çok hoş.
 • yazma özürlü ve türkçe imla + gramer özürlü bir yazarımsı.