şükela:  tümü | bugün
 • pakistanli kriket oyuncusu ve politikaci. daha detayli bilgi icin lutfen burdan yakın :

  http://en.wikipedia.org/wiki/imran_khan
 • 100 bin kişiyi meydanlara toplamış siyasetçi. haber
  sevenleri cumhurbaşkanı asıf ali zerdari karşıtı sloganlar atmış.
 • pek bir cool kişilik. ayrıca annesinin adını verdiği bir de kanser hastanesi var. her türlü tedavinin %75'ini ücretsiz veriyorlar. hastanenin 2.si de hazırlık aşamasındaymış
 • 1983 abd doğumlu, hintli oyuncu. özellikle romantik komedilerde boy gösteriyor, yakışıyor da. bollywood starlarından aamir khanın yeğeni olurmuş bu güzellik ötesi şahsiyet. mere brother ki dulhan filminde bir dans esnasında taktığı bıyık sayesinde kendisini aamir khan sanıp, olmadığını farkedince acaip şaşırdım. rol aldığı filmlerin kaliteli, iyi falan olmasına gerek yok, o dursa böyle sadece, kıpırdamadan, 6 saat izleyebilirim. nasıl bir yüz, nasıl dudaklar ondaki ya. delhi bellyde bu güzelliği çok farkedilmiyordu. mere brother ki dulhan la beni benden almayı başardı, sağolsun. eksik olmasın göz önünden de keyfimiz yerine gelsin onu gördükçe.
 • pakistan'ın pti (pakistan tehreek-e-insaf) partisinin lideri. partisi de, kendisi de, pakistan şartlarına göre çok elit kaldığı için avrupa'daki yeşiller partileri tadında az oy alabilse de, takipçileri ve destekçileri oldukça fazladır. doğal olarak destekçileri de pakistan'ın eğitimli ve elit kesiminden çıkıyor. kendisi henüz siyasi anlamda ortalama insana hitap etmeyi beceremedi.
  aslında bu anlamda ciddi de bir potansiyeli vardı, çünkü kendisi aynı zamanda eski bir kriket oyuncusu ve pakistan'da kriket türkiye'de futbol ne ise, onu ifade ediyor. yani kriket oynadığı dönemde ortalama insanın da kahramanıymış. 1992 yılında kriket dünya kupasını kazanan takımın kaptanıymış ve pakistan'ın milli kahramanı ilan edilmiş neredeyse. heralde bunun gazıyla olsa gerek kriket oynamayı bırakınca aktif politikaya soyunmuş kendisi. pakistan'da özellikle üniversite öğrencilerinin idolü.
  bütün bunların yanında, yakışıklılıktan ve karizmadan ölünse ilk imran khan ölür gibime geliyor. bir insanın paçalarından bile karizma akar mı arkadaş, bu adamdan akıyor resmen. bakınız;

  http://www.hdwallpapersarena.com/…3-afp-640x480.jpg

  eskiden ingiliz jemima goldsmith ile evliymiş, sonra kendisi pakistan'a uyum sağlayamadığı için boşanmışlar efendim ama rüya çift gibi görünüyorlarmış, bakınız;

  http://i.telegraph.co.uk/…960731-libel_2041714i.jpg

  jemima ablamız imran khan'dan ayrıldıktan sonra birkaç yıl hugh grant ile birlikte olmuş. şahsen imran khan gibi safi karizmadan yaratılmış bir adamdan sonra hugh grant attan inip eşşeğe binmek gibi.
  ama işte güzellik de karizma da bir yere kadar, kendisinin politik yaşamında çok işe yaramıyor malesef.
 • ülkesinde chocolate boy olarak tanınan, sinemayla 5 yaşında tanışmış ve romantik komedilerin en iyi oyuncularından biri olmayı başarmış kişidir. aamir khan ve yönetmen mansoor khan'ın yeğenidir. kareena kapoor'un srk mi, aamir khan mi yoksa salman khan mı sorusuna verdiği cevaptır.
  kimilerine göre dayısının başarısıyla ün yapmış olsada filmlerindeki başarısı bunu soyleyenleri haksız çıkarmıştır. her yeni filmi bir öncekini gölgede bırakmıştır. filmlerideki doğal ve sempatik halleri beni kendisine hayran bırakan en önemli özelliğidir.
  evli olduğunu üstüne bir de çocuk beklediğini öğrendiğim an yıkıldığım andı.
 • 1952 doğumlu pakistan'ın geleceğinde önemli rol oynaması beklenen siyasetçi. kendisi siyasetçiliğinin yanında eski bir profesyonel kriket sporcusu, kriket yorumcusu ve ingiltere'deki university of bradford'un eski yöneticisidir. müslüman bir siyasetçi olan han, özellikle gençler arasında çok sevilmektedir. azadi dharna protestosuyla adından söz ettirmiş ve geniş kitlelere ulaşmıştır.

  https://en.wikipedia.org/wiki/imran_khan
 • ikinci eşinden de boşanma kararı almış.

  http://www.telegraph.co.uk/…fter-just-9-months.html
 • bana bollywoodu sevdiren aşırı sempatik oyuncudur. yirim yirim.
 • onumuzdeki bes yıl içerisinde pakistan başbakanı olması beklediğim tehreek-e-ınsaf
  partisinde pakistanlı siyasetçi