şükela:  tümü | bugün
 • ethan hawke'ın başrolünde oynadığı 2016 yapımı western filmi.

  --- spoiler ---

  filme dair iyi olan tek şey border collie cinsi köpeğin oyunculuğu. gözleri çakmak çakmak maşallah.

  --- spoiler ---

  not: 6/10 (can sıkıntısında bile izlemeyin)
 • westernin en dandik filmlerinden. öyle böyle değil. "zaman kaybı"na sözlükte verilecek tanımdır. neresinden tutsan elinde kalıyor. kötü karakterlerinden ethan hawke'ın oynadığı kahramanına kadar her karakter, senarist-yönetmen ti west'in yazdığı bütün diyaloglar ve yönetmenliği... her şey ama her şey dökülüyor bu filmde. senaryosu o denli kötü ki senaryoyu okuyan ethan hawke nasıl "tamam, oynarım bunda" diyebilmiş anlamak zor. haydi, hawke kabul etti. parayı yatıranlar niye yatırmışlar? bilemiyorum altan. bence film çekmek o denli zor değil artık. baksana, bu garabete bile para yatıracak kişiler çıkmış.

  diyaloglar içler acısı. final içler acısı. kötü karakter içler acısı. ama bunlardan ziyade john wick çakması oluşu göze batıyor. john wick'i almışlar, westerne koymuşlar. daha doğrusu john wick'in öyküsünü kopyalamışlar. haliyle yönetmen ti west iyice antipatikleşti gözümde. sonuçta 100 üzerinden 15. köpek herkesten daha iyi oynamış. en büyük alkış köpeğin eğitmenine ve köpeğe. yönetmen umarım emekliye ayrılır. ya da en azından senaryo yazmayı bırakır ve hawke'ı dilerim bu kadar berbat işlerde görmeyiz bir daha. bir seçici olamadı gitti.
 • yeryüzünde çekilmiş en kötü, en sıkıcı western filmi olmaya aday. kötü bir film nasıl yapılır, oyuncular nasıl kötü tarzda yönetilir, senaryo nasıl en dibe vurur, bunları anlamak için izlenebilir.

  --- spoiler ---

  ethan hawke:
  "köpeğimi neden öldürdüüünnn?"

  --- spoiler ---
 • ethan hawke ve john travolta için izleyecek olanlara izlememesini tavsiye edeceğim film. özellikle travolta'nın canlandırdığı, eskiden kötü işler yapmış, şimdiyse aptal oğlunu korumaya çalışan yaşlı baba karakteri filmi olduğundan daha sıkıcı kılıyor.
 • katıksız western filmi.

  özellikle müzikler şahane. sıradan ve tipik bir konusu olmasına rağmen kadın oyuncular filme çok şey katıyor adeta türünü değiştiriyor. başta köpek olmak üzere oyunculuklar, ortam ve diyaloglar çok başarılı. az bulunan şekilde diyaloga dayalı western filmi diyebiliriz. kısacası nasıl başlayıp nasıl bittiği anlaşılmıyor bile. eskilerin deyimiyle kovboy filmi sevenler kaçırmasın.
 • bu filmi başarılı bulan kişiler için söyleyecek bir şey yok...
  seyrettiğim en kötü western...

  tanım: zaman kaybı
 • john wick'in kovboy hikayesidir.
 • intikam soslu bir western denemesi.

  --- spoiler ---

  john wick'e gönderme mi yapmışlar ne yapmışlar anlamadım ama filmin yukarıda da belirtildiği gibi belki de en iyi oyuncusunu erken öldürmüşler.

  --- spoiler ---

  karakterlerin içi tam olarak doldurulamamış desem yanlış olmaz sanırım. ailesine dönmeye yüzü olmayan kızılderili öldürmüş asker, kasabadan kaçmak isteyen gözü dışarda kız, oğlunu seviyor mu dövüyor mu belli olmayan şerif baba. her şey biraz havada kalmış.

  film için kurulan kasaba dekoru bile öyle havada kalmış. ne bir figüran insan var, ne bir saloon var, ne etrafta uçuşan ot demeti var. düşük bütçeli, flash tv tadında bir western çevirmişler. izletiyor kendini, sıkmıyor ama büyük beklentilerle izlemeyin. vasatın hafif altında bir film.

  https://www.rosencruz.com/…valley-of-violence-2016/
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "şiddet vadisinde", 2016 abd yapımı ve revisionist western tarzındaki aksiyon-suç-drama filmi. senaristi ve yönetmeni ti west olan filmin başrollerinde ethan hawke ve john travolta gibi ünlü oyuncuların yanı sıra taissa farmiga, james ransone ve karen gillan gibi isimler yer almıştır. 104 dakikalık film, santa fe/new mexico'da çekilmiştir. filmde başrol sayılabilecek önemli bir rolde oynayan taissa farmiga, ünlü aktrist vera farmiga'nın kız kardeşidir. ünlü aktör john travolta'nın kariyerindeki ilk western filmi olma özelliğini taşıyan yapım, clint eastwood'un başrolde olduğu high plains drifter (1973) filminden esinlenilerek çekilmiştir. ancak filmler arasında çok sınırlı benzerlikler bulunmaktadır. yıldız aktör ethan hawke da, o yıl içerisinde the magnificent seven ve bu filmi çekerek aynı yıl içerisinde kariyerinin ilk iki western filmine imza atmıştır. genelde korku filmleri çeken yönetmen ti west ise, ikinci defa bu türün dışına çıkmış ve fena bir iş çıkarmamıştır. ayrıca filmde işlenen köpeği öldürülen karakterin acı intikamı teması, sonradan john wick (2014) filminde de kullanılacaktır. iyi bir intikam filmi olarak nitelendirilebilecek olan yapım, buna karşın çok az sinemada gösterime sokulabilmiştir. ancak filmi netflix üzerinden izlemek mümkündür. son olarak, filmin imdb.com puanı 6/10.

  konusu
  in a valley of violence, öldürülen köpeğinin intikamını almak için yola koyulan bir adamın hikayesini konu ediyor. gizemli bir adam olan paul (ethan hawke), köpeği abbie ile birlikte meksika’ya doğru yola koyulur. paul, bir vadiden geçerek denton adındaki kasabaya ulaşır. bir zamanların popüler maden kabası olan yer, şimdilerde neredeyse terk edilmiş bir durumdadır ve baş belası bir grup tarafından yönetilmektedir. kasabayı yöneten grubun başında polis şefi clyde martin (john travolta) ve onun sorunlu oğlu gilly (james ransone) vardır. çok geçmeden gilly ile paul arasında büyük bir gerginlik meydana gelir ve paul''ün köpeği öldürülür. onların arasında yaşananlar tüm kasabanın olumsuz olarak etkilenmesine neden olur. ayrıca kasabada bulunan tek oteli yöneten kız kardeşler mary-anne (taissa farmiga) ve ellen (karen gillan) arasından mary-anne, kasabadaki şiddeti durdurmak için paul’un yanında yer alarak ona yardım etmeye başlar. ancak birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması tüm dengelerin değişmesine neden olur.

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt3608930/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…i/in_a_valley_of_violence

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=nfd4f1_ezno

  --- spoiler ---