şükela:  tümü | bugün
  • bu filme komedi filmi diyenlerin aklından zoru olduğunu düşünüyorum açıkcası.kara mizah bile değil bildiğin dram. izlerken içim daraldı yeminle. ama colin farrel süper oynamış hakkını yemiyim irish aksanı yeter zaten. ralph fiennes her zamanki gibi çok karizmatikti. her ne kadar colin'in oynadığı karakter ray, brugge için shithole dese de, brugge'ün muhteşem bir şehir olduğunu tekrar görme fırsatı buluyoruz bu filmde. mutlaka gidip ziyaret etmek lazım. ilginç bir senaryo, iyi oyunculuklar ve süper şehir görüntüleri içeren bir film. izleyin.
  • afislerde it's in belgium alt basligi ile boy gostermektedir.

ayrica, ne kadar sevmis ve eglenmis olsam da, bu film artik colin farrel'in oyunculugundan tum umidi kesmeme sebep olmustur. kendisi top sakal birakmadigi ve mumkunse uzun sacli oldugu surece kucuk emrah kaslarina kadar begenilecektir ama o kadar. ne yazik ki oyunculuk dedigimiz olay irish aksani ile bitmiyor.
  • kahramanlarımızın bol bol leffe blonde içtiği bir film olmuş. katillerde delikanlı katillermiş aynı zamanda, prensip sahibi katiller!
  • komedi ve aksiyon öğeleri içerse de daha çok dram olarak kategorize edilmesi gereken süper film. senaryosunun orjinalliği ve oyuncuların performansı kadar bruges şehri de filme süper bi hava katmış. filmin parlayan ismi ise brendan gleeson olmuştur bence. izleyin, pişman olmassınız.
  • psikopatlik, insan hayatinin ucuzlugu, ingilizlerin meshur sogukkanliliginin ne memen olabilecegini (bkz: otel sahnesi) gosteren film. ayrica amerikalilara bol bol laf sokuyorlar filmde ama bu psikopatligin uzerine durup dusununce "ulan o laf soktugunuz isleri yapan amerikalilar sizin soyunuzdan, oraya gidip oranin insanlarini olduren, tum kitayi sahiplenenlerin yarisi sizdiniz" diyesi geliyor insanin (bkz: ben).
    bu ingilizlerin romantik komedi haric butun komedi filmi diye adlandirdigi filmler*** psikopatlik ya da bol bol adam oldurme mi icerir yahu?
  • --- spoiler ---

- the vietnamese !

--- spoiler ---
  • klasik film noir'dan uzak, yeni dönemde bu türün geçirdiği evrim göz önüne alındığında kara sayılabilecek harika bir film. diyaloglara dayalı senaryo o kadar güzel kotarılmış ki, yanlış ellerde brugge kentinde yabancılaşma, insan-çevre ilişkisi örtüsünde bir iç hesaplaşma izleyip izleyiciyi boğmak gibi konulara takılıp kalabilecek bir konu, yüzeysel anlatımla bir trajedinin izlenmesi en keyifli haline dönüştürülmüş. filmin esas oğlanı diyalogları, uzun zamandır komedi filmlerinde bile bu kadar gülmemiştim. konu bambaşka olsa da benzer ve aynı derece güzel başka bir film için (bkz: 2 days in paris)
  • komik diyaloglara sahne olsa da daha çok başarılı bir dram havası veren film. finalinde gözden bir damla yaş getirtenlerden. collin farrel'ın kaşları bile sırıtmamış ayrıca, o derece büyüleyici..
  • bu yılın değil, belki de son yirmi yılın en iyi kara komedilerden bir tanesi. woody allen'ın cassandra's dream'de yapamadığı olay.
    oyunculuk, espriler, müzik, mekan (fucking bruges!) kısaca her şey mükemmel. hala etkisinde olduğumdan başka bir şey yazamıyorum, ancak şu kadarını söyleyebilirim;

(bkz: instant classic)