şükela:  tümü | bugün
 • cinci hoca'nin 12 milyon bayilarak orijinalini aldigi ve bi boka benzemeyen action adventure oyunu.ubi soft interactive firmasi tarafindan yapilmis.
 • sogukkanlılıkla ya da onceden hesaplı seklinde cevrilebilecek ing. deyim.
  oyuna gelince, aksam olsa eve gitsem de oynasam dedirtmese de, yigidi oldur hakkini yeme tarzi ps'de bir sure, hem de epey uzun sure konusulmustur.senaryosu kuvvetlidir.
 • tom wolfe'un temsilcisi olduğu yeni gazetecilik akımının öncüsü ve en başarılı eseri olarak tanımlanan kitap. hapisten yeni çıkmış iki loser'ın orta sınıf bir amerikan ailesinin tüm bireylerini soğukkanlılıkla öldürmeleri anlatılır. olay gerçektir, capote'nin tek yaptığı ailenin yaşadığı kasabadaki insanlarla ve cinayetleri araştıran soruşturma ekibi ile röportaj yapmak ve katillerle hapishanede görüşmektir. ancak iş göründüğü gibi basit değildir, yapılan onca röportaj 300 sayfalık bir kitapta toplanır ve 'nedensiz' adam öldürmenin olası nedenleri sorgulanır. kimbilir, belki de orta sınıf burjuvazisi iğrenç bir şeydir ve ortadan kaldırılması gerekir.
 • yeni (?) bir suser.
 • 1966 yilinda sogukkanlilar adiyla ragip cangara tarafindan cevrilip *akay kitabevi tarafindan da guzel turkcemize kazandirilmistir bu roman. su an aptullah kuran kutuphanesi'nde mevcut olan bu kitabin hala baskisi var midir, ya da sahaflarda bulunmasi mumkun mudur, bilemem..
 • sel yayincilik'la organik baglari olduguna inandigim * yeni suser.
 • bu kitabin iki adet de filmi cevrilmistir. biri 60larda cekilmis siyah-beyaz, digeri ise sanirim 80lerde cevrilmistir
 • ing. soguk kanlilikla. genellikle "he tied her up and dug her guts out" gibi psikopat bir katliam tanimina son noktayi koyarak cumle vasfi kazandirir.
 • 8 mm'de nicolas cage porno dukkanina ilk gelip de joaquin phoenix'le karsilastiginda, aralarinda gecen hadisenin basrol oyuncusudur bu kitap. o da soyleydi: kasaya aldigi dergileri odemeye gelen nicolas, bakar ki kasadaki joaquin, kapaginda suh bir kadin olan bir kitabi okumaktadir, ve habire fosforlu kalemle bir yerlerin ustunu cizmektedir. nicolas da sorar: "ne menem bir kitaptir okudugun ki altini cizecek bu kadar sey bulabiliyorsun?" joaquin ise cevap olarak kitabin "uydurma" kapagini acip gercek kapagini gosterir: "in cold blood".. gulusurler, hos muhabbet devam eder, ama neyse, spoilerlik etmeyelim simdi..
 • "on november 15, 1959, in the small town of holcomb, kansas, four members of the clutter family were savagely murdered by blasts from a shotgun held a few inches from their faces."

  truman capote non-fiction türündeki en başarılı eserlerinden biri olarak kabul edilen bu romanında 2 dostun az bir miktar para için yaptıkları bir soygunda işlerin sarpasarıp paniğe kapılarak aile fertlerini öldürmeleri ve sonrasında idamlarına kadar giden hikayelerini anlatmaktadır.

  nitekim yanlış bilmiyor isem amerika'da su anda bushun memleketi olan teksas ta halen idam cezası yürürlükte bulunmakta.