• 2011 yapımı bir leh filmi.

başrolde robert wieckiewicz ve benno fürmann var.

istanbul film festivali'nde gösterimde şu an.

izlenebilir. ben izledim. beğendim.

(http://www.imdb.com/…le/tt1417075/fullcredits#cast)
  • son zamanlarda izlediğim en iyi insanlık dramının anlatıldığı film.

--- spoiler ---

filmin sonunda, socha'nın, kurtardığı yahudileri göstererek, "benim yahudilerim" diye bağırması ise sanıyorum unutulmaz film replikleri arasına girmeye adaydır.

--- spoiler ---
  • the pianistgillerden bir yapım.
    alman işgalinden kaçıp kanalizasyon içinde hayatta kalmaya çalışan bir grup polonyalı.

muhteşem bir başyapıt değil, ama seyri zevkli, sıkmıyor.

kanalizasyon sahneleri yer yer burnunuza bok kokularını getirmiyor değil.
    filmin çoğu isminden de anlaşılacağı üzere karanlık sahneler içeriyor.

-yalnız, bir de o açlık, kirlilik, ölüm korkusu içinde ne sevişildi arkadaş-
  • kötü desem beni yakarlar.

film kesinlikle insanın yine içini acıtan bir yahudi hikayesi. siz zaten yarısını biliyorsunuz artık filmin.

film teknik olarak başarılı bence. oyunculuklar da fena değil. peki öyleyse neden hep bir ama hissi var yazıda. var çünkü film o kadar klişeleşmiş bir hikayeyi anlatıyorki iyi olduğu halde çok şaşırmıyor çok beğenemiyoruz. ödüller alması normal. film sıkıcı değil, akıyor ve izleniyor. deneyin derim. ama çok yenilikçi bir şeyler beklememekte fayda var.

filmin yönetmeni agnieska holland europa europa, copying bethoven gibi filmler ve wire, cold case, bridge gibi dizilerin yönetmen koltuğunda yer almış biri. biraz pazarlama yönü kuvvetli yani.
  • otobiyografiden uyarlama iyi bir dram. adından da anlaşıldığı gibi epey karanlık sahneler hakim film süresince.

tema çok enteresan. öyle ki film neredeyse hep kanalizasyonda geçmesine rağmen aksiyon ve gerilim yönü güçlü.

spoiler
    kanalizasyonda grup halinde saklanırken içlerinden iki kişi arasında gelişen duygusal yakınlaşmaya ek olarak,
    o nasıl bir libidodur ki kanalizasyonda bile motivasyon sağlayabildiler sorusunu da akıllara getirmedi değil.
    spoiler
  • natalie dormer ile kocası anthony byrne'ın birlikte yazacağı, önümüzdeki sene çıkması beklenen film.
  • fragmanı görücüye çıkan gerilim filmi:

https://www.youtube.com/watch?v=xhzhov6qshs

filmin gösterim tarihi henüz belli değil.
  • kadın kokusu filmini izleyenler için, hayatında görme engelli tanıdığı olanlar için, sexi oyuncumuzun aslında ne kadar kötü bir oyunculuk gösterdiğin görüyoruz.

yönetmeni de beğenmedim.

az çok filmden anlayanlar için "boşa vakit harcamayın" diyorum.
  • 2018 yapımı amerikan gerilim/gizem filmi.

filmde, görme engelli piyanist sofia'nın (natalie dormer), komşusu veronique'nin (emily ratajkowski) ölümüne yol açan apartmandaki kargaşaya kulak misafiri olması üzerine olaylar gelişir. ilginç olan konu ise ölen komşu veronique'nin babasının sırp kasabı olmasıdır.

filminde en dikkat çeken özellik, yıllar geçse de güzelliğinden ödün vermeyen natalie dormer ın müthiş oyunculuğu. bu rol başka bir oyuncuya rol verilseydi film direk çöp olurdu. film başta ilginç şekilde başlasa da, filmin sonu pek de güzel olmamış. puanım: 6/10
  • gerçek bir hikayeden iyi bir uyarlama izledik, zaman zaman gerildik zaman zaman dramın dibine vurduk...benzerlerinden yine de bir farkı yok, aynı kıvamda aynı senkronda tutulmuş...oyunculuklar ve mekanlar iyi seçilmişti, yansıtılan ruh hali filme yedirilmişti, bu tarz filmleri sevenler için şans verilmeli...
hesabın var mı? giriş yap