şükela:  tümü | bugün
  • sonunda, filmin erkek kahramanına* bildigim bütün küfürleri ettiğim guzel film.
  • "a$kta ve sava$ta her$ey mübahtir" deyimini cagri$tiran ingilizce film adi.
  • askta mantigi degil kalbi dinlememiz gerektigi mesaji veren guzel film
  • ilk olarak dün gece izleyip acayip beğendiğim, insanın yüreğini dağlayan bir sona sahip film..
  • çocuğun, taburenin üstünde bişeylerle uğraşmakta olan kızın arkasından gelip, çorabıyla ve bilimum çevre bölgelere dokunduğu-okşadığı, kızın yapma çocuk dediği bölüm, hayatımda hiçbir zaman unutamayacağım sahnelerin başındadır.gayet başarılı bir filmdir, romanla hiçbir ilgisi yoktur.(bkz: silahlara veda)
  • 10 seneyi aşkın bir süre önce seyretmiştim. sandra bullock'un reddedildiği son sahnede çok üzülmüştüm. çok kızmıştım o adını hatırlamadığım askere. anlamamıştım neden öyle yaptığını.

yıllar sonra tekrar film aklıma geldiğinde çok farklı düşünüyorum ne yazık ki. yapılacak en doğru şeyi yapmış.
  • --- spoiler ---

filmin sonunda adamın gururuna yenik düşüp , sırf gururundan birazcık ödün veremediği için ayaklarına kadar gelmiş kadını kovma sahnesi yok mu işte orada bitiyorum. sandra bullock'un oyunculuğuna laf ederler falan ama hem sandra bullock'un hem de chris o donnell'ın buradaki oyunculuğu harikadır. adamın kadını o kadar sevmesine rağmen kovarken çektiği, kadının da adamın ayaklarına kadar gelmesine rağmen kovulmuş olduğunda hissettiği acıyı birebir izleyiciye yaşatmıştır çifte kavrulmuş acı katar insanın içine, evlat acısı gibi koyar.

--- spoiler ---
  • imdb'de 5.6 gibi saçma sapan bir puan almış film. ondan çok daha kötüleri 8lerde geziyor.
  • (bkz: 6 levrek)

bayıldığım film. son olarak aşk yüzünden gurur yapmayın gurur duyulacak şeyler yapın sözü çok doğruymuş.
  • güllerin savaşı dizisinin yayınlanmadan önce planlanan ismi.