şükela:  tümü | bugün
111 entry daha
  • inanılmaz ötesi harika bir hamburgerci. abd'de geçen günlerim boyunca en çok gittiğim yer olmuştur.

mc donald's ve burger king gibi yerlere göre daha pahalıdır. fakat daha taze ve tadı da güzeldir.

patatesleri için kötü denmiş, bence güzel. fakat farklı patatesleri var diyebilirim. yani kişiden kişiye değişir.

hamburger olarak en iyi hamburger olmayabilir ama fastfoodcular arasında en iyisi
  • kuzey amerika'nın en ünlü hamburgercilerinden biri denebilir.

kaliforniya merkezlidir ve şubelerinin %90'ı kaliforniya içerisinde bulunur. birkaç tane nevada ve arizona'da da var diye duymuştum. kısacası, kaliforniya'ya özgü denebilir. kaliforniyalılar da gurur duyar zaten bununla. kaliforniya'da bulunabilen bir hamburgerci olmasına rağmen ünü tüm ülkeye, hatta kıtaya yayılmıştır. bu yüzdendir ki arada bir başka ülkelere 1-2 günlüğüne özel olmak üzere satış yapmaya gittiklerinde izdiham çıkar genelde.

bana kalırsa gelmiş geçmiş en iyi hamburgercidir. tabi bu benim görüşüm. anlaşılan o ki sözlükteki çoğu yazar için vasat, hatta boktan bir hamburgerci.

franchise usulü çalışmaz, tüm işletmeler bir aileye bağlıdır.

patates kızartmaları gariptir, fakat taze olduğu için öyledir. mutfak tüm müşterilere gözükür, oradan görürsünüz gözünüzün önünde dilimlenir patatesler. ben patates kızartmalarına bayılıyorum, fakat nefret edenini de çok gördüm. çünkü insanlar mcdonalds, burger king veya elma dilim patates kızartmalarına alışmış. garipsiyor başta.

hamburgerleri ise harikadır. double-double derseniz iki köfte iki peynirli hamburger gelir. three by three derseniz 3 köfte 3 peynir (benim favorim) gelir. eğer four by four derseniz 4 köfte 4 peynir. bu böyle gider. gerçi five by five yapıyorlar mı bilmiyorum onu da.

patates kızartmalarını "animal style" isterseniz kızartmanın üzerine çedar peyniri koyarlar, sonra fırına atarlar. peynir eriyince üzerine binbir ada sosu ve kızartmış soğan dökerler. ortaya mide orgazmı yaşatan bir şey çıkar.

eğer "monkey style" isterseniz fantastik bir şey çıkıyor ortaya. adamlar bildiğin hamburgeri yapıyorlar, üzerine de animal style hazırlanmış patates kızartması sıkıştırıyorlar. fotoğrafına bakınca bile doyuyor insan. kendisi şöyle bir şey

bir süre önce de etin geldiği hayvanları beslerken antibiyotikli yem kullanmayacaklarını açıkladılar. adamsın in n out diyorum.

her amerikan restoranında olduğu gibi içecek sınırsızdır.

genelde izdiham olur. izdihama kalmak istemiyorsanız sabah saat 10-11 gibi gitmeniz gerek çünkü bu saatten sonra restoran kapanana kadar içinde nefes alınmıyor, o kadar kalabalık oluyor.

bana kaliforniya'yı en fazla özleten şeydir in n out. herkesin hayatında en az bir kere denemesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.
95 entry daha

hesabın var mı? giriş yap