şükela:  tümü | bugün
  • ernest hemingway'in yanilmiyorsam ilk hikaye kitabi. 15 hikayeden olu$ur, ve ustadin en iyi hikayesi olarak gosterilen big two hearted river'i icinde bulundurur.
  • 1998 yılından itibaren haftada bir kez olmak üzere ortalama 45 dakika boyunca yayınlanan, her bölümünde birbirinden değerli insanların davet edildiği, din kültür tarih felsefe ve bilim başlıkları altında genellikle ilgi çekici konuları irdeleyen ve melvyn bragg tarafından sunulan bir bbc radio 4 programı. 2009 yılında seçilmiş bölümlerin transkriptleri in our time a companion to the radio 4 series adlı bir kitapta yayımlanan bu programın her hafta 2 milyonun üzerinde dinleyici olması sebebiyle bbc'nin en başarılı programı olduğu düşünülüyor.
  • bbc 4'un 18 yıldır yayınlanan kaliteli radyo programı. filozofiden tarihe, genel kültürden bilime birçok konu hakkında bilgi veren programın her bölümü bbc'nin internet sitesinde de yayınlanmaktadır. kendisi de akademisyen olan (bkz: melvyn bragg)ın sunuculuğunu yaptığı programda konuk olarak genelde konuyla ilgili 3 tane akademisyen bulunur ve melvyn bragg'ın moderatörlüğünde günün konusu hakkında, yoğun ingiliz aksanı eşliğinde, tartışma havasında bilgiler verilir.