şükela:  tümü | bugün
  • george saunders'ın inanılmaz öykü kitabı. yaratıcı yazarlık kurslarında bu adamın kitapları üzerine kesinlikle konuşulmalı.
  • öneri üzerine başladım. kitaba dair daha önce hiçbir şey görmemiştim. george saunders’ı da yeni nesil şişirilmiş yazarlardan sanıyordum. yayınevi de daha önce adını bile duymadığım deli dolu diye bir yayıneviydi.

blac mirror’ü yaratanlar da kesin bu kitabı okumuş.

tüketim hastalığına dair harika bir kitap. tüketim hastalığının yanında basit bir şekilde anlatmak gerekirse içsel değil yüzeysel sevgiyi dair vurucu noktalar da dış görünüşe ve toplumda sahip olunan karizma gibi kavramlara verilen önemin bayağılığını alt metin olarak da iyi aktarılıyor. hikayelerinin yaratıcı olmasının yanında sade bir anlatımı var saunders’ın. mutlaka okuyunuz.

“deniz kıyısında bir anneyle oğlunun buluşması. bir daha ayrılmayacaklar ve tek yapabileceğimiz amen deyip bir paket cips açmak. yüzümüze sürdüğümüz ince krema tabakası yıkıcı yılların haşin etkisini yok eder.”

edit: kitabın ilk bölümü böylemiş sadece gerisinde doritoslar ayaklanıyor, penissiz adamlar falan çıkıyor.