şükela:  tümü | bugün
  • söz ve müzikleri lin-manuel miranda'ya ait olan müzikal. ilki abd'deki wesleyan universitesi'nde gösterilen müzikal, sonrasında off-broadway yapımı olarak gösterilmeye başlandı. 2008 yılında broadway yapımı olarak devam etmiş ve 13 dalda tony ödülü'ne aday gösterilmiş, en iyi müzikal dalında ödül almıştır.
  • icten bir muzikal. broadway performansi cok alkisa deger. hem de cok cok alkisa. biraksalar yarim saat alkislayacaktim. baskiyla, zorla cikardilar salondan disari.
  • 13 nisan'dan itibaren ankara'da, türk-amerikan derneği'nde sergilenecek müzikal.
  • evvelsi gün türk-amerikan derneği'nde izleme şansı bulduğum müzikal. bir arkadaşımın çağrısı üzerine gittim ve pek fazla beklentim yoktu ama oldukça memnun ayrıldım. salondan kaynaklı bir bel ve diz ağrısından muzdarip oldum ama bu keyfimi çok da bozamadı.

pek iyi hazırlanılmış ve başarıyla altından kalkılmış bir işti. ufak tefek sıkıntılar oldu tabi, belki benim fark etmediğim daha fazlası da olmuştur ama genel anlamda başarılıydı. oynayan arkadaşları yürekten kutlarım ama kuaför daniela'yı daha yürekten kutlarım. sesinin harikalığı yanında muhteşem aksanı ve sahnedeki duruşu pek etkileyiciydi. kendisinin sahnenin en iyisi olduğu fikrindeyim.

orkestraya pek dikkat kesilmemekle birlikte hatasızlardı sanıyorum.

yer yer sıkıldığım kısımlar olduysa da bu script'ten kaynaklı bölümlerdi, bunun dışında çok büyük bir başarıyla sahnelenmiş in the heights. emeği olan herkesi tebrik etmek gerek.
  • (bkz: 96000)
  • filmi 2020'de vizyona girecektir! yıllardır hakları weinstein yapım şirketindeyken projede pek de bir ilerleme yoktu. ama skandallardan sonra warner bros. yapımcılığı ile beyaz perde uyarlaması için çalışmalar resmen başladı.

yönetmen jon m. chu (bkz: crazy rich asians) olacak ve kadroda abuela claudia'nın ta kendisini (orijinal broadway kadrosundan) olga merediz göreceğiz. (bi ara rita moreno olacaktı, ama kadro sık sık güncelleniyor.) başrol usnavi, hamilton kadrosundan john laurens/philip rolünde gönülleri fethetmiş ve in the heights'ın kennedy center performansında usnavi olarak sahne almış anthony ramos'un olacak. o performans için şuraya gelebilirsiniz. imdb sayfasını da şöyle ekleyelim.

lin-manuel miranda'nın twitter'ını takip edenler şimdilerde minik minik teaserlar paylaştığını görecektir. mesela şunun gibi.

kitap uyarlamaları, tiyatro uyarlamaları vs. hayalkırıklığı oluyor, evet. ama in the heights için azıcık heyecanlanmak da güzel olabilir.

not: bazı kendini bilmezler orijinal broadway kadrosunu youtube gibi ortamlara şöyle koymuşlardır.