şükela:  tümü | bugün
 • star tvde yayınlanırken, tam ortasında 13 haziran 2003 cem uzan bursa konuşmasının tekrarı nedeni ile pic edilen* film
 • ismi itibariyle, vazgeçemediğim bi sempatim war bu filme. clint eastwood'un taşlaştığı dönemde, "olm benim ölüm bile aksiyon yapar" meydan okumasıyla başrolde oynadığı filmde, 70 yaşındaki bi adamın, fütursuzca koştuğuna şahit oluruz.

  amarka başkanına düzenlenecek bi suikast öncesi, suikastçi'nin, eski bi hesabı kapatması [kenedi suikasti sırasında, clint abi'nin canlandırdığı aynasızın başarısız olması ve katilin dabıl yapmak istemesi] çerçevesinde dolanan film, naçiz bir kedi-fare oyunu sayılabilir. bu aynasız olayı onur meselesi haline getirir, "kenedi'yi koruyamadıysam bunu koricam işte" gibisinden meydan okur katile... john malkovich ve rene russo'da bu filmde görünmekten haz duymuşlardır ihtimalen...
 • afedersiniz ama (bkz: wolfgang petersen).
 • 20 kasım 2008 perşembe akşamı toplamda 3 kısa reklamla cnbce de yayınlanan film.

  clint eastwood un rene russoya ilk dondurmasını ısmarlaması sonrasında russo nun yanından ayrılmasının ardından eastwood'un kendisiyle diyaloğu gülümsetir.
  aim high mesajı veren birinin her zaman mesajı sana değil de başkalarına verebileceğinin de düşünülmesi gereken güzel film.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "ateş hattında", 1993 abd yapımı aksiyon-suç-drama filmi. usta yönetmenlerden wolfgang petersen'in yönetmenliğini yaptığı ve senaryosu jeff maguire tarafından yazılmış ilginç bir filmdir. filmin başrolünde clint eastwood yer almış; ona john malkovich, rene russo, dylan mcdermott, gary cole, fred dalton thompson ve john mahoney gibi oyuncular eşlik etmişlerdir. filmin müziklerini ise maestro ennio morrricone yapmıştır. filmde bir sahnede all blues adlı caz klasiği çalar. 3 dalda (en iyi yardımcı erkek oyuncu-john malkovich, en iyi özgün senaryo-jeff maguire, en iyi film kurgusu-anne v. coates) oscar adayı olan film, 1990'ların en iyi aksiyon yapımlarından birisidir. filmde özellikle malkovich'in performansı beğeni toplamıştır. ayrıca rene russo bu filmde son derece genç ve sarışındır. eastwood ise her zamanki gibi karizmatiktir. son olarak, filmin imdb.com puanı 7,2/10'dur.

  konusu
  frank horrigan (clint eastwood), john f. kennedy’yi suikastten korumada başarısız olmuş kıdemli bir gizli servis ajanıdır. 30 yıl sonra yetenekli bir psikopat katil, dönemin başkanını öldürmek ve horrigan’ı da beraberinde götürmekle tehdit edince, horrigan için kendini affettirme şansı da doğar. katil (john malkovich), ajan horrigan ile telefonda alay ederek ve önüne serdiği ipuçlarıyla oynayarak, onu hayatta kalabileceği gerilimi yüksek bir zeka savaşının içine çeker...

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt0107206/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/in_the_line_of_fire

  vikipedi - https://tr.wikipedia.org/wiki/ateş_hattında

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=1iyvdhmjzke

  --- spoiler ---
 • klişeden boğulan, aksiyon tag'inde bulunmasına rağmen durağan ilerleyen bir film. imdb notunun 7 üzeri olmasına şaşırdım. clint eastwood olmasa 6.2'yi falan zor görür.

  --- spoiler ---

  al'ın öldüğü sahne etkileyiciydi ama. orada leary'i vursa onu ve kendini öldürmüş olacaktı ama al'ı ve başkanı kurtaracaktı. vurmayınca hem başkanı tehlikeye attı hem de al öldü. enteresan ve zor bir ikilem. ama bence kendi hayatı söz konusu olsa bile vurmalıydı. başkan bu boru değil.

  6/10

  --- spoiler ---
 • 90 yıllara ait aksiyon filmlerinde ilk 20 film içerisindedir.

  kült film olmuştur, clint eastwood abimizin yanı sıra john malkovich abimizin oyunculu da aşmıştır.

  bu filmi tekrar izleyince şunu düşünüyor insan, o yıllar her şey daha net ve daha düzdü, her şeyin tanımı çok daha basit idi. kötülerin bile belirli prensipleri ve raconları vardı.
  fakat şimdi öyle mi, her şey karmakarışık ve çetrefilli bir hal aldı her şey birbirinin içine geçti çorba oldu.

  eski zamanları özlüyorum...
 • 128 dakikalık, 1993 yapımı film.

  7 / 10.

  40.000.000 dolares bütçeli yapım, das boot gibi bir efsaneye imza atmış kadim isim wolfgang petersen yönetiminde fazla aksiyon içermeyen ama biraz da usta oyuncular sayesinde tekip edilebilecek bir "kurmaca yakın tarih" filmi.

  oyunculuklarda başrolde kadim aktör clint eastwood ve john malkovich var. ikisi de tahmin edilebileceği üzere oldukça iyiler. ama malkovich gerçekten -zamanına göre diyelim- oldukça sağlam bir karakter yaratmış. keza filmin zaten 3 akademi ödülü adaylığı var, bunlardan biri kendi performansına. diğer yandan rene russo'da kadrodaki isimlerden. kendisi zaten çok kısıtlı yeteneklere haiz birisi, bu filmde de vasat seyrinde. ( en olmadık yerlerde bile garip garip gülümsemesine ekip nasıl izin verdi, bu da ayrı bir "olay" )

  vakit varsa, kadrosu ile dikkat çeken, 90'lardan denenebilecek bir iş.

  her eve imdb
 • --- spoiler ---

  -what do you see when you're in the dark and the demons come?

  -ı see you. ı see you standing over the grave of another dead president

  --- spoiler ---