şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sodom grubunun 84 yılında yayınlanan ilk epsi 87 yılına kadar yayınladıkları 2 album bu epnin izinden gitsede in the sign of evil ın yerini tutamamıstır kanımca.belki ilk olması belki daha amatör ruhla hazırlanmıs olmasindan kaynaklanıo olabilir.outbreak of evil,witching metal,blasphemer epnin yaran şarkılarıdır..
 • sodom'un spv ile imzaladığı anlaşmadan sonra yaptığı 1984 tarihli ilk resmi çalışmasıdır. 5 şarkılık bir e.p.'dir. spv'nin kurucusu manfred schütz sodom'u bir konserde izledikten sonra 'bu adamlar o kadar kötü ki mutlaka albümleri çok satacaktır' diyerek grupla sözleşme yapmaya karar verir.

  ilk etapta in the sign of evil normal uzunlukta bir albüm olacaktır. ama kayıtların yarısına gelinmişken stüdyoyu ziyaret eden plak şirketi yetkilisi alkolik denebilecek kadar çok içen grup elemanlarını ve stüdyodaki kötü performanslarını görünce 'bu kadar yeter, kayıt ettiğiniz kadarı ile piyasaya çıkartıyoruz' der. in the sign of evil, grubun amatörlüğüne ve dinlediğiniz zaman kulağa çarpan bazı hatalara rağmen çok popüler olur. e.p. dönemin metal müzik medyasından ya 'olağanüstü' ya da 'iğrenç' şeklinde kritikler alır ve çok satar.

  bu e.p.'de grubun müziğini celtic frost ile venom karışımı olarak nitelendirebiliriz. 5 şarkılık e.p.'de;
  outbreak of evil
  sepulchral voice
  blasphemer
  witching metal
  burst command till war
  şarkıları yer almaktadır.

  outbreak of evil, witching metal ve blasphemer hala konserlerde çalınmaktadır. özellikle outbreak of evil, sodom setlistlerinin değişmezidir.

  bu e.p. death metal ve özellikle iskandinav black metal piyasalarında çok önemli ve saygı duyulan bir çalışmadır.

  in the sign of evil kadrosu;
  tom angelripper - bas/vokal
  grave violator - gitar
  chris witchhunter şeklindedir.

  albümde yer alması gerekirken, çalışmanın e.p. olarak çıkartılmasına karar verilince kayıt edilemeyen şarkılar ise seneler sonra 2007 tarihli the final sign of evil isimli albümde kendilerine yer bulmuşlardır. aynı albümde ın the sign of evil albümündeki şarkılar da tekrar kaydedilmişlerdir.