şükela:  tümü | bugün
  • ulusalcıların aklının dibini gösteren efsane çıkış. lütfen siz dekolte giymeyin rus getirin moldovyalı getirin ama emekli ulusalcı teyzeye mini giydirmeyin dekolte giydirmeyin yalvarıyorum.

http://www.yenisafak.com.tr/…-giyeceksinizz/2004907
  • kemalizmin pagan dini olduğu iddialarının giderek güçlendiğini gösteren söz.
  • " papyon takıyorum çünkü mustafa kemal de takardı."
    " devrimci budur estetik değerdir "
    " inadına mini etek inadına dekolte giyeceksiniz "

içinde bu tür söylemlerin bulunduğu soner yalçın konuşmasında geçen bir istek.

(bkz: kemalistlerin en büyük hatası)

akplilerin şöyle bir lafı var:

" muhalefet böyle olduğu sürece bizim sırtımız yere gelmez "

gel de haklısın deme bu adamlara...

(bkz: #48806714)
  • kemalis beyin yetmezliği bunlar hep.
    olm son çomar bileyicisi misiniz nesiniz amk lan? tam ekonomi boka sarıyor, belki bir şeyler değişir diyoruz, hop bi kaç gerizekalı ulusalcı çıkıp "akp giderse islam yasaklanır" korkusunu körükleyen saçma salak işler yapıyor.

lan bi siktirin gidin amk ya...
  • inadına güzellik olmaz. içinden gelen giyer, giymeyen giymez. her hallerinden belli, gaza gelip söylemişler. ortada takındıkları dini bir tavır da söz konusu. bir kemalizm dininin maddesi gibi adeta. peki soralım; illaki bir çatışma ortamına sürükleniyorsak, türban vs. mini etek, savaşından nihai kazanan sizce kim olur? ya da bir kazanan olur mu? burada moda ve giyim kuşam üzerinden siyasi üniformalaşmak söz konusu. inat burada devreye giriyor. böyle saçma bir kavganın içerisine saf kızlar türbanlarıyla piyon gibi sürülüyor ve seminerdeki konuşmada, peki biz niye kızlarımıza mini etek giydirip dolaştırmayalım, düşüncesi hakim. güzelliğinizden taviz vermeyin, ozaman bu savaşın kazananı belli olacak demeye çalışmışlar. ancak bu savaşı başlatan islam mı yoksa kıyafet devrimleri mi ya da necmettin erbakan hareketi mi bilemeyeceğim, bugün durum karışık bir hal almış durumda. bize düşen safsatalardan arınmak.
  • bu söylemle birlikte aslında iki farklı politik kutuptaki uç sınırlar belirlenmiş oluyor.

eğer "annen de olsa diz kapağının üstü tahrik eder" ile "inadına mini etek inadına dekolte giyeceksiniz" arasında bir liberal kavrayış gerçekleştirebilirsek umut ışığı görülebilir.
  • sadece atatürk'te olduğu için papyon takıyorum sözünün abes durduğu bir panel olmuş. inadına şunu yapacaksınız, inadına bunu yapacaksınız kısmında bir sorun yok. bir tepki ortaya koyuluyor. bir ucubelik yok. aklınızı kutuplara yollamadan ve kutuplaşmadan önce gelin şu anakarada düşüncemizle şurada ne anlatılmak isteniyor sorusuna doğru cevap bulalım. samimiyetten uzak bir şekilde kemalist kagası söylemleri günümüz gerçekliğinden oldukça uzakta.
  • soner yalçın ı okunmaya değer biri olarak görürdüm. meğer adam bildiğin teneke trampetmiş.
    bir de papyon=devrim gibi bir laf etti ki geri dönüşüm kutusundan bile sildim.