şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekten de insanlığa aykırı koşulları nedeniyle bir fırsatını bulup türkiye'den gitmek derdinde olanların aksine, ne pahasına olursa olsun, ülkesini ve halkını sevdiği için yurdundan ayrılıp kendi rahatı peşinde koşturmayı kendine yediremeyen kişi.
 • etmeyen değil, etmeyen olsa durduramazdın. edemeyen.
 • bulunduğum koşullar sebebiyle hiç de öyle terk edemeyecek durumda değilim, ama terk etmeyeceğim. moda olmuş arkadaş gidicem bu ülkeden demek, en çok ben gidecem en çok sen gideceksin yarışı yapıyorlar, ben ülkemi seviyorum arkadaşım, öyle iki zorluk görünce gtüm gtüm kendimi avrupa'ya atma derdinde değilim. ha eğer burada istediğim gibi yaşayamıyorsam, bunun da mücadelesini sonuna kadar veririm, yok öyle ilk fırsatta ben kaçıcam ben gidicem demek. ülkeden gitme derdinin moda olduğu şu günlerde ben ülkemi yine de seviyorum ve hala umudum var. senin umudun yoksa endişelenme benim senin yerine de umudum var.
 • bir çok kişide bana söyledi gitmek lazım bu ülkeden diye ama şöyle bir gerçek var ki bizim dedelerimiz ninelerimiz bizlere bu ülkeyi bırakmak için canlarından mallarından oldu hepsi geri dönmeyi düşünmeden koştular cepheden cepheye. eğer tarihe bakarsak hangi milletin bir mustafa kemal'i olmuş ki ? şimdi biz kaçıp gidersek ülkeyi cehalete ,bağnazlığa, yobazlığa ve emperyalistlere teslim etmiş olmayacak mıyız ? bunun için ni bu kadar kan döktük bu topraklarda kaçıp gitmek için mi ? ola ki bu halk cehaleti yüzünden evet dedi cumhuriyet düşmanları kazandı. hiç kimse merak etmesin biz bir kurtuluş savaşı yaptıysak emperyallere karşı ikincisinide yaparız ...!
 • yaw yol alsın gtsn derdi ne. amacı gezme olan sagda solda gözü olan zaten gider diğer konular fasa fiso boş hikaye
 • suriyeye döndüğümüz zaman bu inadından vazgeçecek insandır.

  umarım bu akşam, gidişatın hızlanmasını isteyenlere cevabını vermiş oluruz. bugün, güzel geleceğimizin başlangıç tarihi olması dileğiyle yoksa ben önden gideyim de yer tutayım size.
 • bu çomarlara, teröristlere, gerici yobazlara, atatürk düşmanlarına değil ülkeyi günahımı bile bırakmam.

  "umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim." - mustafa kemal atatürk
 • kendi olanı, kıymetlisini köhne bir zihniyete terk etmek istemeyen insandır. ayrıca da göçmek de göçmemek de insanların kişisel tercihleri olsa da inadına göçmeyene, "siktir olup gidene" göre daha çok saygı duyarım.