şükela:  tümü | bugün
 • yuzuklerinefendisi.com.tr sitesindeki karakterlerden biridir. rün büyücüsü , labirent savaşçısı olarak bilinen inadvor ortadünya ırklarından olmayıp patryn ırkına mensuptur. geçmişi, ortadünya'ya gelişi , önceden planlanmamış olan kalışı ve uzun süren yalnız bir bekleyişin ardından ortadünya'dan ayrılışını kayıt altında tutan yazılı bir kaynak olmamakla birlikte anlatılan hikayelerde isminin geçtiğine şahit olunabilir.
  takip ettiği bir yıldız'ın ışığı doğrultusunda yolu, daha önceleri sadece okuyucusu olduğu sözlüğe düşen inadvor, 52 gün süren çaylaklık döneminin ardından yetmiş küsürüncü entrysinde sözlük yazarlığı mertebesine erişmiştir.
 • karakter hikayesi pek bir uzun ve de karmaşıktır, hala tam hakim değilim... fekat ustamdır, dediğini ikiletmeye gelmez.
  bi de sidi raytırıyla ilgili bir sorunu var, bizim arşiv yarıda kaldı...
 • çok geniş çevresi olan bir sosyal fobiktir.. sosyal fobisinin temel kaynağı ise paranoyasıdır.. çok çekingen olmasının yanısıra çok girişkendir.. bu kadar küfürbaz bir efendi insan görmemişsinizdir hayatınızda.. yani kısacası bir çelişkiler bütünüdür.. kendi bokuyla bile kavga eder desek yeridir.. o kadar sessizdir ki ne kadar çok konuştuğunu ancak başınız şiştiğinde farkedersiniz.. ağzına içki koymayan bir alkoliktir aynı zamanda.. yemek yerine sigara yer.. tipine baktığınızda milli istihbarattan mıdır, mafyanın elemanı mıdır, yoksa illegal sol örgüt militanı mıdır, hapisten yeni çıkmış kapkaççı mıdır anlamaya çalışır işin içinden çıkamazsınız.. konuşmaya başladığında da pek değişen bir şey olmaz.. var var bir takım gizli kapaklı örgütsel işleri ama belli olmaz sağı solu.. bir bakmışsınız üsküdar musiki cemiyeti üyesiymiş meğer.. kendi paranoyası bir yana insanı da kendi hakkında paranoyaya sürükler bu adam.. bir keresinde masal evi'nin penceresinden karşı apartmanların çatılarına, karanlığa doğru bir takım el kol hareketleri yaparken yakaladım kendisini.. eyvah dedim az sonra camları kırıp, tavandan iplerle sarkıp komandolar dalacak içeriye.. gidip baktım çatılarda bişey yok.. herhalde geri çekilme işareti falan vermişti o sırada.. takıntılıdır.. kalın kafalıdır.. bütün doğrulara bir tek benim haiz olduğumu anlatamadığım insanlardan biridir bu yüzden.. aşıktır.. aşka aşıktır.. aşkın bir yanılsama olduğunu anlatırsınız anlatırsınız anlamaz.. zamana ihtiyacı var anlaşılan.. ama zamanı yoktur.. yolcudur abbas bağlasan durmaz hallerindedir.. vatan borcu kapıya dayanmış vaziyettedir.. yardımseverdir.. "cehennemdeyim gel beni kurtar" deseniz gözünü kırpmadan atlar lavlara, ateşlere.. ya da gelir saatlerce bilgisayarınızın orasından girer burasından çıkar.. daha iyi hale getiremese de arada bozduklarını tamir etmiş olur mutlaka işi bittiğinde.. sanatçı ruhludur.. ticari kafalıdır.. yönetmenliğini yapmayı planladığı gay pornosu filminde oynamamız için bizi ikna etmeye çalışır sürekli.. arşivcidir.. on yıl önce oturduğunuz evin ikametgah ilmuhaberini bulup çıkarıverir belgelerinin arasından.. garip bir heriftir.. sıradan bir sıradışıdır.. doğrudur, çalışkandır.. dürüsttür, dosttur.. kardeştir.. sözlerime burada son verirken sizi barış manço'nun sevilen bir şarkısıyla başbaşa bırakıyorum.. inadvor'un sesinden dinliyoruz..

  insanoğlu haddini bilir
  kem söz söylemez iken
  elalemin namusuna
  yan gözle bakmaz iken
  bir sofra kurulmuş ki
  halil ibrahim adına
  ortada bir tencere
  boş mu dolu mu bilen yok
  buyurun dostlar buyurun
  halil ibrahim sofrasına
  daha çatal, bıçak, kaşık
  icat edilmemişken
  ibrahim’e inen koç
  kurban edilmemişken
  bir kavga başlamış ki
  nasip kısmet uğruna
  kapağı ver kulbu al
  kurbanı hiç soran yok
  buyurun dostlar buyurun
  halil ibrahim sofrasına
  yıllardır sürüp giden
  bir pay kapma çabası
  topu topu bir dilim
  kuru ekmek kavgası
  bazen durur bakarım
  bu ibret tablosuna
  kimi tatlı peşinde
  kimininse tuzu yok
  buyurun dostlar buyurun
  halil ibrahim sofrasına
  alnı açık gözü toklar
  buyursunlar baş köşeye
  kula kulluk edenlerse
  ömür boyu taş döşeye
  nefsine hakim olursan
  kurulursun tahtına
  çalakaşık saldırırsan
  ne çıkarsa bahtına
  halat gibi bileğiyle
  yayla gibi yüreğiyle
  çoluk çocuk geçindirip
  haram nedir bilmeyenler
  buyurun siz de buyurun
  buyurun dostlar buyurun
  barış der her bir yanım
  altın, gümüş, taş olsa
  dalkavuklar etrafımda
  el pençe divan dursa
  sapa, kulba, kapağa
  itibar etme dostum
  içi boş tencerenin
  bu sofrada yeri yok
  para pula ihtişama
  aldanıp kanma dostum
  içi boş insanların
  bu dünyada yeri yok
  .......
 • ikameti kayseri'ye aldırmış muzip şey. özlemez miyiz... yok be, niye özleyelelim ki... *
 • yanlış tarafına oturmadığınız sürece* muhabbetine doyum olmayan, hala sivil olabileceğini düşündüğüm, ilginç anılarıyla ortamı bir anda şenlendirebilen, tanıdığım en kısa süre askerlik yapmış kişidir.
 • tahmini giresun ordu illeri ile bir bağlantısı olan suser.
 • anlamadan, dinlemeden, son sözünü söylemeden gitmez, biliyoruz. yan yana fotoğraf çektirelim insanı. evet, yüzümüzden düşen bin cevher... ne biliyorsun..?!!?..
 • son aflardan birinde salıverinmiş kuş. resmi dedi ben demedim..
 • boncukçudur kendisi
 • en yakın zamanda kafası kırılacak müstakbel maktuldur.
  (bkz: #7534075)