şükela:  tümü | bugün
 • koc firmasında işe girmiş, oradan koc'un kızı suna ile evlenen adam. abisi de kocta calısmıstır, kitabı da vardır. yatırım yapar, kendi ve karısı adına. antalya'da müze açmıştır, ama güzel değildir müze. kütüphanesi vardır vs...
 • galatasaray spor klubunu sahiplenmeye cali$an, allah'a yakin olmasini diledigim bir insandir .

  (bkz: can kirac)
 • koç holding'in özellikle otomotiv sektöründe kırdığı paranın, yakaladığı başarının mimarı. yanılmıyorsam koç'tan emekli olduktan sonra peugeot'ta bi göreve geldi
 • müze peraya simdilik yaklasik 40 milyon dolar yatirmis ve hedefinin 250 milyon kaynakli/degerinde bir vakif olmasini aciklamis olan, hayir dualarimi eksik etmeyecegim adam.
 • koçtan zorunlu emekliye ayrılmıştır. 60 yaş sınırı dolayısıyla.peugeot da büyük bir hissesi vardır(belki %50 den fazla) kendi holdingini kurmuştur. peugeotu üreten karsan da bu holdinge dahildir.
 • als hastası eşi suna kıraç hakkında, onun hastalığıyla ilgili kouşurken, yüzündeki ifadeden, sesinden, gözlerinden kendisini hiç tanımasam bile insan olduğunu anladığım kişi.
 • türkiye'nin güçlü adamlarından biridir. gücünün bir kısmı uluslararası bağlantılarından gelir, ama her gücün bir sınırı vardır.
 • yaklaşan galatasaray seçimlerinde oyunu adnan polat'a vereceğini belli eden galatasaray'ın duayeni.

  kıdeme vurgu yapmış. tek liste demiş.
  kendi sözleriyle:

  “tarihimizdeki en büyük hata” diye andığı aig’ye hisse satmak. bu satış faruk süren’in başkanlığı döneminde yapılmıştı. kıraç, adnan polat başkanlığındaki bugünkü yönetimin o günden kalan ve “kansere” benzettiği konuyu çözmek için büyük çaba sarfettiğini söylüyor. bu çabayı “şapka çıkarıyorum” diye övüyor… şimdi bu hataları yapan eski başkanlar sanki hiç hata yapmamışlar gibi konuşuyorlar. biliyor musunuz bir önceki idare döneminde gs kulübüne çek karnesi vermiyordu bankalar. o günlerden bugün, şahıslara değil kulübe 5 bankanın 70 milyon dolar kredi verdiği döneme geldik…"

  "bir zamanlar çoğumuzun gidemediği küçük bir adamız vardı. imkânları sınırlıydı, bakımsızdı. sadece galatasaray’ın deniz şubesi üyesi olanlara açık bir yerdi orası. bugün ada herkese açık, yatırım yapılmış havuzuyla, tesisiyle kaliteli bir yer haline geldi. adam bunun için yatırım yaptı. yap-işlet-devret modeli vardır. yaparsın, işletirsin, sonra paylaşırsın. uzatmadığın zaman az yatırım yapar veya hiç yatırım yapmaz. kongrede bunu bozmak yanlıştır.”

  röportajın spotu: galatasaray’ın “abisi” inan kıraç’ın gönlünden 27 mart’taki seçimlere tek listeyle gitmek geçiyor. adnan polat’ın yönetimini, özellikle 70 milyon dolarlık banka borçlanmasıyla galatasaray’ı aig döneminden başlayan sorununa çözüm getirdiği için beğeniyor. polat için, “işini gücünü bırakmış, tüm gücüyle galatasaray için çalışıyor” diyor. adnan öztürk’ü vakıftan tanıyor. onunla ilgili fazla konuşmuyor. ama “her şeyin bir öğrenme süresi vardır” diye de ekliyor.

  tamamı şurada
 • rahmi koç un kendisi için böyle bir enişte yok dediği nur yüzlü güzel insan!
 • eşi suna kıraç adına bir gösteri merkezi yaptırmayı can-ı gönülden istedigini bugün gözlerinden okuduğum heyecanlandığım ve bu işi frank gehrynin yapacağını düşünüp heyecanıma heyecan kattığım mutlu olduğum nefes alamadığım anların mimarı

hesabın var mı? giriş yap