şükela:  tümü | bugün
 • şayet abesle iştigal ediyorsa da kendi meselesidir. başbakana bu hususta bir soru sorulduğunda başbakanın "kendi düşüncesidir, allah selamet versin" deme hakkı mevcuttur. inan kıraç'ın olası mahcubiyetleri başbakanın ilgi alanında değildir. bir başbakanın vatandaşına aba altından sopa göstermesi suçtur, değilse de olmalıdır.
 • arkasında yüzlerce uluslararası ortaklığı bulunan koç grubu'nun bulunduğu iş adamı... dolayısıyla ne bir aydın doğan'dır ne de sıradan bir para babasıdır...
 • kendisi recep bey'in patronunu tanır. o nedenle bir şey söylemişse mesajın elemandan ziyade patrona ulaşmasını istemiştir.

  ayrıca bir türkiye cumhuriyeti vatandaşının seçim öngörüsünü söylemesi yanlış mıdır? yasak mıdır? araştırma şirketleri sahipleri her akşam ana haber bültenlerinde akepe'yi %50 'lere taşırken rahatsız olmayan başbakan, saygın bir işadamının öngörüsü ile neden rahatsız olmaktadır. hani demokrasi ? hani hoşgörü ..?
 • bir baska "ayaga kalkmadi bedelini odedi" vakasidir.
 • eti kolayca yenilemeyecek kuşlardandır. üç harfli bu kez zor kura çekti.
  (bkz: üç hamlede mat görüyorum)
 • tek suçu seçim beklentilerini söylemiş olmak olan işadamı. başbakan'ın sanırım tt arena açılışından da kalma bir kini var kendisine ama ne olursa olsun inan kıraç'ı bile alanen tehdit edebilmesi işin ne boyutlara vardığını gösteriyor. her mitingde başka birine tehdit sallıyor adam. 12 haziran'dan sonra çok ilginç günler bekliyor sanırım bizi.
 • bir takım çoluk çocuğa göre "paracıkları ve iktidarları azalmasın" diye chp'yi destekleyen ailelerdenmiş.

  öyle ya bu adamlar özal'dan bu yana sürekli fakirleşti(!), o yüzden de dünyadaki en zenginler arasına giriyor, şirketleri dünyanın en büyük şirketleri sıralamasında üst sıralarda yer alıyor, hatta bir tanesi avrupa'da başa oynuyor.

  şunu dünya alem biliyor ki artık türkiye'de bu ailelerin varlıklarını tehdit edecek, iktidar alternatifi hiç bir parti yok. akp yöntemi ile de olsa chp yöntemi ile de olsa ve hatta bdp yöntemi ile de olsa halkın gelir seviyesinin artması bu ailelerin paracıklarının artması demektir.

  boşuna kendinizi ve bizi "bizim çok düşmanımız var, sebebi de hep paracıklar" argümanınıza inandırmaya çalışmayın kuzucuklar.
 • gün gelecek bu sözlük de bile olası seçim tahminlerinde akp'nin oyunu düşük tahmin edenler tek tek fişlenip gereken yapılacaktır. inan kıraç'ı basında gösterildiği kadar tanırım. galatasaray'ın derin abisi olduğunu bilirim. her ne olursa olsun bir insan çıkıp da chp birinci parti olacak isteyenle iddiaya girerim diyemez mi ? bu ülke akp'nin malı mı ki bu şekilde tehditler yapılır oldu. liberalim diye gezinen tayfa buna da bir kulp bulurlar. inan kıraç mason, derin devletçi ve ergenekonun iş adamı kanatına dahil edilir ve tayyip erdoğan'ın açıklamaları böylece ileri demokratik hale getirilmiş olur. merakla bekliyoruz...
 • kendisi için çıkarılan ufak sopayı görmüş olsa gerek.

  ''başbakan recep tayyip erdoğan, “ben doğrusu inan kıraç'ı bu işlerin içinde görmek istemem. bu işlere bulaştığını duymak da istemem. bu beni ciddi anlamda rahatsız eder ve yakıştıramam da. ama hakikaten, yazılanlar söylenenler doğruysa, bu tabi geleceğe yönelik herhalde kendisi de bazı riskleri üstlenmiş demektir” dedi.''

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/17933217.asp?gid=381