şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşım.

benim her yere gidesim var hiç bir yere dönesim yok.
  • fantili lakaplı bir metin akpınar ekolü. gerektiğinde bir dolmuş şoförü, piskopat ve hocasına aşık ama fakir bir genç, şokella yalayan bir reklam animatörü, okul maçlarının top cambazı, rüştünün arabasına umutla benzin dolduran bir brütüs, bir romeo, bir kral kreon, bir yaşam kesiti. "dans et benimle" adlı en yaratıcı egzersizin sahibi yakışıklı mı yakışıklı sanat aşığı bir savaşçı.
  • tanışınca, tanımaya doyamayacagimdan emin olduğum, meger bir istanbul masali isimli güzide dizide de röl alanmama benim kaçırdığım, şans eseri sır kapisinda yetiştiğim, yetenekli oyuncu... tanışalım mı?..
  • (bkz: nescafe)
  • ünlenecektir, daha çok ünlenecektir hem de. izmir'lidir, isparta'da fizik okuyordu vakti zamanında ki küçüktü, ufacıktı çok daha o demlerde. gerçi hala ufacıktır, tefeciktir.ilk tanıştığımızda bodrum'da yemekte bana kafa atacaktı az daha. hep der o gece illet olmuştum sana diye. sonra o yazın sonu bıraktı okulu, geldi konservatuar sınavına girdi. ilk elemeyi geçti, yanılmıyorsam ikinci eleme için 40 kişi kalmışlardı. sabah 9 gibi gitmiştik kadıkoye, akşama kadar sınava girmesini ve sonucunu beklemiştik. kazananlar açıklanırken ki halini hiç unutmam. ve kazanmıştı ballı pezevenk. ballıydı mallıydı ama deli yetenekliydi ve kesinlikle oyuncu olmak için yaratılmıştı, bir çokların yapamadığını yapmıştı, kendi yolunu bulmuştu. sonuç açıklandıktan sonra kucağıma zıplamıştı, kucağımda o, hoplaya zıplaya okuldan çıkmıştık, çok komikti. çünkü kadıköyün göbeğinde, kucağında bir adamla zıplayan bir adam garip gelir her daim cümle aleme, ama biz çok mutluyduk. o gece bana gidip güzelce bir içmiştik, hikayenin sonu mutluydu, kimbilir belki de hayatta ki esas rolu yeni başlıyordu.
    oyuncu bilir herkes kendisini ama artiz değildir bu hayatta.
    vel hasıl kelam, severim keretayı.
  • hırçın kızdaki biondello rolüyle, özellikle de "susçan o zaman..." repliğiyle, farklı şekillerde "durunnnnn durunnn!" diye sahneye atılmasıyla bizi bizden almış insan. başlığına bakınca gördüğüm dizilerdeki veya reklamlardaki rolleriyle dikkatimi çekmemiş olmasının yanında oyunda bizi en çok güldüren karakter...alkışlıyoruz...
  • sürprizlerle dolu bir insandır, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. film almaya çıkıp süper bir köpek yavrusuyla döndüğüne şahit olmuşluğum da vardır. ben onu en son playstation başında bırakmıştım acaba hala orda mı bilmem. ama bilirim ki görülmediği zaman içinde çok özlenir, özletir kendini.
  • dün akşam ki hırçın kız oyununda "duruuuun duruuuuuunnn" repliğini, eşlerin çağırılmasından sonra, kıçına yediği yelpaze yüzünden sahnenin kenarında belirip "du - rrar -mıssınızzzgghh" şeklinde söyleyip salonu yerlere yatıran oyuncu. sahneye her çıkışında dikkat toplamayı ve güldürümeyi bilen oyuncu..
  • (bkz: testosteron) adlı oyunda (yine) harikalar yaratan robal karakterini coşturan bir oyuncu
  • izmirli olmasından garip bir mutluluk duyduğum insan. kendisine vallaha mı diyesim geliyor durup durup.
    (bkz: made in europe) filminde recep karakterini oynamaktadır.