şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: üniversiteler) bunlar o kadar fazladır ki ben sadece üniversiteler açısından düşündüklerimi söylemek isterim.

eskiden insanların bir hedefi olurdu,okumak istedikleri üniversiteyi ve bölümü gururla söyler bununla ilgili çalışma ve gayret gösterirlerdi.son on beş yılda plansız artan üniversiteler buna ilaveten kadrolaşma eş dost sevdiklerini atama yani adamcılık ilkesi ülkemize hakim oldu olalı üniversitelerimiz değersizleşti bölümler sıradanlaştı meslekler itibarını yitirdi.üniversite binalarının, isimlerinin artışı reklamı yapılan gururla söylenen siyasi cümleler oldu oysa ki bu süreçte verimsiz,bilgisiz,donanımsız akademisyenler tarafından eğitilen gene bir o kadar verimsiz öğrenciler mezun oldu olmaya devam ediyor.bu o kadar toplumsal biyokimyayı bozdu ki neredeyse her gün doktor,avukat,öğretmen vb. mesleklerle ilgili memnuniyetsizlik belirtileri ortaya çıkıyor.tamam ama bu artış gerekliydi diyenler olabilir evet katılıyorum lakin bu kadar plansız olmamalıydı yeterli akademisyen olmadan üniversiteler açılmamalıydı o üniversitelerin birçoğu kendi adamlarını zengin etmek için binalar yaptırıp o binalara kendi adamlarını yerleştirmek için bir araç olarak kullanıldı sonuç olarak ülkemiz geri dönüşü tamiri çok zor bir şekilde yaralandı.

edit: görünen o ki eskiden haliç kokuyordu evet düzeldi ama şimdi kurumlar kokuştu ve herkes bunun farkında
  • (bkz: islam)
  • (bkz: ösym)
    (bkz: yök)
    (bkz: meb)
  • (bkz: tübitak)
  • inancımızı yitirmediklerimizi saysak daha kolay olur. hangi birini yazalım şimdi?
  • samimiyet bakanlığı
    vicdan müsteşarlığı
    ahlak koruma ve kurtarma müdürlüğüne olan inancımı kaybettim.
  • (bkz: ysk)
  • yüksek seçim kurulu,anayasa mahkemesi
  • (bkz: eksisozluk)
  • (bkz: milli piyango)