şükela:  tümü | bugün
  • allahsız tiplerde olmayan özgüvendir. neden böyledir? çünkü inançlı erkek allah’a dayanır güvenir ve hiçbir zorluk onu yıldıramaz. her zaman güçlü, sağlam ve ayakta kalır.

oysa allahsız erkekler sadece kendilerine inandıklarından aşmakta zorlandıkları bir zorluk gelince pasifleşir, depresyona girerler, korkak ve ağlak olurlar. çekilmez bir sünepeye dönüşürler.
  • bu bana kesin yavşamaz diye dusunduruyor olabilir.
  • "...hissettirdiği güven"dir o. özgüven başkasına hissettirilmez. böyle saçma başlıkları açan tipler genelde cahil oluyorlar gerçi normal.
  • bir gecede allahsız olduk
  • özgüvenli olunca ben

old but good.
  • aynı inançlı erkekler kadınları çocukları istismar ediyor,”dayak cennetten çıkmadır”,” kızını dövmeyen dizini döver” deyip ölümelere varan şiddetleri uyguluyorlar kadınlara.
  • bana (birazcık aklı başında ,laik,modern atatürkcü bir kadına )sunları hissettirecek olan erkektir.

1-akılsızdır, bu ideolojiye#72949282 inanıyorsa normal değildir,

2-bu ideolojiden oldugu için cinsel problemleri vardır,cinsel açlık #73076153 cekiyordur, muhtemelen birkac yıla metresleri sıralayacaktır.

3-bu ideolojiden oldugu icin cemaat tarzı aile yapısı oldugundan kaynana ,görümce problemleri yaşayacagım kesindir.

4--bu ideolojiden oldugu icin müzik,konser,opera ,tiyatro ,sergi,bale zevklerimiz örtüşmeyecek sorun çıkacaktır.

5-bu ideolojiden oldugu icin çocugumuz asla laik bir egitim almayacaktır,çüküsü de kesilecektir,#71886627

6-romantik yemekler,barlar ,sırt cantası,kamp,cadır, gezileri ,arkadas partileri olmayacaktır,
    7-kıyafetlerim,makyajım,etek boyum istediği ölçülere gelecektir,

8-desteklediği bu ideolojiye ragmen ,bu ideolojiye tamamen ters bir yasam sürecek, omurgasız ,dansöz gibi yaşayacak, takım tutar gibi parti tuttugu icin de ,vatan,toprak,millet bilinci de olmayacak ,elden giden vatan karsısında birsey yapmadan böcek gibi yaşayacaktır.

kısaca görüldüğü yerde kacılması gerekir.
  • inançlı erkekler daha merhametsiz özgüvenden ziyade insanda özyıkım yapıyorlar.maalesef inançlı olmaları daha iyi biri yapmıyor.
  • neye, nasıl inandığınızın bir önemi yoktur ne kadar çok inandığınızın önemi vardır. bir insan herhangi bir topluluğun inandığı bir yaratıcıya inanmıyor diye hiç bir şeye inanmıyor anlamına gelmez. bir insan herhangi bir topluluğun inandığı bir yaratıcıya inanmadığı için de inanca gereksiz diyemez. inanç çok güzel bir şeydir, harika bir motivasyon kaynağıdır.

başlığı açan arkadaşın inanç olgusuna yaklaşımı endişe verici. bir ötekileştirme, aşağılama maksatlı. eğer kalpteki inanç son derece kuvvetli ve güçlü ise bir inanan bu tür ötekileştirme ve aşağı görme yöntemlerine başvurma gereği duymaz. eğer insanlara inancın harika bir şey olduğunu öğütlemek istiyorsak onu davranışlarımız ile yansıtmak mecburiyetindeyiz.

ben son derece inançlıyım ve kazanımlarım, mutluklarım bunlardır diyebiliriz. yoksa inanmayan bir insana bu şekilde olumsuz ve suçlayıcı yaklaşmak onun inançsızlığa tutunmasına neden olacaktır.

mesela belki sizler bir yaratıcıya inanmayan fakat insanlığın çok harika şeyler başaracağına umut bağlayan bireyler olabilirsiniz. ne kadar güzel, bir yaratıcıya inanan insanlar da bunu istiyor aslında. asıl problem; inanan veya inanmayan insanlarda değil, inanmayan insanın bile bir gün inanacağını reddeden, imkansız gören zihniyettedir. ya da inanan bir insanın da harika bir dünya yaratacağına ihtimal vermeyende.