• sandık ba$ındaki secmenin kulagına fısıldanması gereken cumlecik..
  • alara - meriç gerçekten kafam çok karışık. sanırım aytuğ'a aşık oluyorum. onun yanında kendimi iyi hissediyorum.
    meriç- yanlış bir karar vermeni istemiyorum alara. *
    a-hayır meriç, aytuğ beni anlıyor ve kalbimi ardına kadar ona açacağım.
    m-inanma seni sikecek!
    a - neler diyosun ?
    m-hee, celilgillerle ile konuşurken duydum. seni çok pis bafileyecekmiş.
    a- hayır! aytuğ öyle şey yapmaz bi kere.
    m- amına bile kor!
    a- meriç artık arkadaşlığımız buraya kadar. iğreniyorum senden.
    m- niye yaa? ben mi sikcem, aytuğ bafileyecek suçlusu ben oluyorum. sikerim böyle aşkın izzet-i nefsini.
  • bir arkadaşa soylenebilecek en samimi uyarilardan biridir.
  • vertical limit filminde base camp partisinde malcolm bench'in (bkz: ben mendelsohn) abisi olan cyril'in (bkz: steve le marquand) yanına getirdiği kıza abisi hakkında yaptığı uyarının bir bölümü.

--- spoiler ---
    (eng.) - watch out for him, he's like a dog. if he sees something he tries to shag it. if he can't shag it, he tries to eat it.
    if he can't eat it, he pisses on it.

(tr.) - ona dikkat et, köpek gibidir, karşısına herhangi biri çıktığı zaman onu sikmeye çalışır, sikemezse yemeye çalışır, yiyemezse de üstüne işer!
    --- spoiler ---
  • bir mazlumu, mezalimden korumak için söylenmiş gibi duran abesle iştigal bir uyarı. kimi, neyden koruyorsan allasen? nereden bakıyorsun sen, hiçbir şeyi göremeyen gözlerinle?

sosyal kodlarla böyle oynanırsa, elbet insanların akli melekeleri de zaafa uğrayıverir. erkeğe zafer diye sikmeyi, kadına da yenilgi diye sikilmeyi belletirsen, oyun sahasında erkeği ev sahibi takım, kadını da deplasmana gelmiş zavallı mazlum olarak görürsen, e tabii koruma güdünü de "aman kızım, beş yeme, beşik yeme" ayarsızlığına mahkûm edersin.

uyarıyı yapan, uyarı yapılanı ne denli edilgen bir role soktuğunu biliyor mu acaba. erkek siker, kadın sikilir ve hayat bir çıkıntının, bir yarığa girmesini kutsallaştıran bir mitle örülüverir. yarığını koru, çünkü onun kazanacak bir zaferi yoktur. muzaffer olan çıkıntıdır, dolayısıyla gol yemekten kaçın. yarık sende olduğu için, ebe sensin. kaçacaksın ki sobelenmeyesin, muzaffere yeni bir zafer çığlığı attırmayasın.

aman kızım, çıkıntı, ona sahip olanındır oysa senin yarığın, hepimizin yarığıdır. utandırma bizi, elaleme güldürme.

seni çok seven toplumun.
  • (bkz: kardesin bana demedi mi seni sikecem diye)

'' yok mok yahu '' filan denilirse cevap niteliğinde düşünülebilir.
  • nuri alço'ya karşı bir uyarı. ama dinleyen kim, hala ne verse içiyor genç kızlar...
hesabın var mı? giriş yap