şükela:  tümü | bugün
  • hiç mi hiç samimi bulmadığım insanlardır. misal mekkede ki o vinç kazasında kaç tane ateist üzülmüştü? ama yanan notre dame olunca önemli oluyor çünkü orası fransa, ekşicilerin hayallerinde ki ülke tabiki üzülecekler.

edit: ben üzüldüm yangına. sadece bu yangından dolayı üzülenlerin büyük kısmını samimi bulmuyorum. ülkemizde binlerce tarihi vaka yaşanıyor konuşuyor musunuz? umurunuzda mı? ışid bir sürü tarihi eseri yaktı konuştunuz mu? hasan keyf sular altında kaldı çıkıp protesto ettiniz mi?
  • 850 yıllık tarih lan !
    la (bkz: sığ) ır
  • insanlığımız inandığımız dinden gelmiyor.
  • aziz nesin'e sorulan soru ve kendisinin verdiği cevap belki birşeyler anlatır;
    "alevi değilsin ki sana ne oluyor?” dedi. "insan değilsin ki sana nasıl anlatayım" dedim.
    kendisini bağlamayan ne varsa yanıp yıkılsın düşüncesinde ki insanlar umarım birgün gerçek sevgiye iyiliğe kavuşur.
  • sanata, tarihe, mimariye değer vermesinin yanında dünya kültür mirası olan devasa bir yapının yok oluşunun üzüntüsünü paylaşan tiptir. bu kültür mirasının yok oluşunu bazı siyasal ve radikal islamcılar gibi sevinçle karşılamayan tiptir. yanan mabedi bir dinî mabed olarak görenlerin yanında mabedi insanlığın ortak mirası olarak gören tiptir. aynı zamanda aynı tepkiyi ve üzüntüyü insanlığın ortak mirası olan başka yapılarda da gösterebilecek bir tiptir.
  • nerede bir can ölse, oralı olur yüreğim. olmalı zaten. olmazsa insan olmaz yüreğim. ahmed arif
  • her yerde bangır bangır ateistler duygusuz zalim hain diye bağırırsınız.

şimdi ateistler mekke'deki kazaya üzülmedi ben de notre dame'a üzülmeyeyim diyorsunuz. sorarlarsa islam merhamet dini ama ateizm çok kötü dersiniz. kafanızdaki ateistten ne farkınz var?
  • önce ahlak,sonra din.memlekette en büyük sorun da zaten bu,ahlaksız insanların dindar olması.3-5 yıl önce inşa edilmiş bir kilise olsa bu kadar ses getirmezdi rahat ol.
  • sadece kendini ait hissettiği ya da kendi sahip olduğu maddi ya da manevî değerler zarar gördüğünde üzülebilen primitifin varlığına anlam veremediği tiptir.
    utanmasa zil takıp oynar bile bu terliksi başkasının gördüğü zarara.
    cahillik ayrı bir konu.
    ama kötülük... temeli bu bakış açısı işte.
    uzak durduğum , durmaya devam edeceğim yegane tip olan ; empati yoksunu, vicdan fakiri, aklı fikrine yetmeyen zavallılıkta yazarımsının samimiyetsiz bulduğu tiptir kendisi.

(bkz: kültür mirası)