şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beğeni toplamak için kasılan, ramazana yapılan zorlama güzellemedir. sizi sayıyla mı verdiler amk?

  ateist olduğunu bildiğim blogger/vlogger tayfasının ramazan gelince nedense ayetleri döşeyip "ah ramazan-ı şerif hoşgeldin, bu bereketli topraklarımızın kıymetini bize öğrettiğin için :)))99" gibi sikimsonik sözlerle inanıyormuş gibi yapıp yemek post etmekten imtina ederek tribünlere oynamasından tiksiniyorum.

  götünüz başınız bi ayrı oynamasın üç tane fazla like için. beyinsizler sizi.
 • ateistler iki gruba ayrılabilir.
  birincisi, samimi bir şekilde bunu söyleyenler ve toplumsal baskıya göğüs gerenler.
  ikincisi, madem allah yok din yalan niye bundan çıkar sağlamayayım diyip hem dindar insan imajı yapıp hem de cukkasını dolduranlar.

  din diyanet işleriyle belli bir seviyede mesai olan herkes gerçeği görür ama bazıları bu gerçeği başkalarına da söylerken, bazıları çıkarı için aksi yönde davranır. din adamları, şeyhler, şıhlar vs. vs. hep ikinci gruptadır. demek ki o ateist arkadaşlar da ikinci grupta yer almayı tercih etmişler.
 • aksine atılan hiçbir ramazan tebriği mesajına cevap vermiyorum. ayetli paylaşım yapanları takipten çıkarıyorum. hayırlı cumalar bile gelse ölü taklidi yapıyorum. artık bu iyilik değil baskı unsuru haline geldi çünkü. hadi bakalım buna da yazma ya da ters bir tepki ver de görelim gibi bir özgüven oluştu malum kesimde. asla kabul etmiyorum. beni istediğiniz kalıba sokamazsınız. ortak değer kandil, ramazan, şaban değil, doğruluk dürüstlük adalet olmalıydı ve bunlar sizde yok. o yüzden sizin 80 iqluk sosyal mesajlarınız ve yalan hassasiyetleriniz bana vız gelir. kusura bakmayın aynı değerleri paylaşmıyoruz.
 • herkesin hayatına kimse karışamaz.
 • normal paylaşımlara devam etse

  oruçluyum ben saygısızzzzzz, %99 müslüman ülke falan da filan diye köpürüyorsunuz ama