şükela:  tümü | bugün
  • dip düşüren, enfes bilgisayar vb. çantaları üreten firma.

(bkz: http://www.goincase.com/)
  • sınırlı sayıdaki proje çantaları müthiş olan üretici.
  • apple urunleri icin urettigi urunler ile daha cok one cikmaktadir.
    uygun fiyata bu urunleri almak isteyenler ebay, marshalls veya tj maxxe bakabilirler.
  • kendilerinden açıklama beklediğim çanta üreticisi

arkadaş kaç mühendis düşündü bu çantayı: https://www.youtube.com/watch?v=b_eyaaiwxrs

entöriyi gönderemeden en yakın rakiplerini buldum: spigen
  • kalitesi ile doğru orantılı olarak fiyatları da yüksek olan ağırlıklı olarak laptop, notebook, tablet kılıf ve çantaları üreten firma.

apple için ürettiği ürünler apple store'da satılmaktadır.
  • gozumun donmesi sonucunda biraz once "icon" modelinin siparisini verdim amazon uzerinden.

aslinda "normal" insanlar icin turkiye'de notebook cantalari konusunda bayagi bir alternatif var ancak benim gibi en az 8-10 elektronik cihazi ayni anda yaninda tasimak isteyenler soz konusu oldugunda cozum kumesi de bayagi bir daraliyor. ornegin:

thule genel olarak gayet yuksek malzeme kalitesine sahip olmasina ragmen bolmeler cok sayida cihaz icin pek yeterli degil: haliyle cantanin ici bir noktadan sonra savas alanina donusuyor ya da bir cihaza ulasmak isterken gereksiz 2-3 esyayi daha cikarmak zorunda kaliyorsunuz.

samsonite genel olarak cok business kilikli cantalar uretiyor. nispeten daha spor gorunumlu olanlarin malzeme kalitesi de sorgulanabilir seviyede. ust segmenti ise thule urunlerine gore biraz daha kullanisli ancak bayagi pahali kaliyor.

caselogic, tasarim olarak bence bu uclu arasinda en iyisi olmasina ragmen, malzeme kalitesi konusunda son sirada.

ıcon yukaridakilerin iyi yanlarini bir araya getirmis bir urun gibi geldi bana. cok iyi reviewlar almasinin yaninda ipad'den music player'a, power adapter'dan gozluge dedike alanlarinin bulunmasi, yuksek malzeme kalitesi, sirt destegi, su gecirmemesi derken kendimi amazon'a bakarken buldum.

bu yazi urun geldikten sonra kullanim tecrubeleri uzerinden ayrica guncellenecek.

edit: geldi...

oncelikle standard shipping secmis olmama ragmen 6 gunde elimde olmasi oldukca sasirticiydi, amazon'da teslim zamani olarak hala aralik 23 gozukuyor.

malzeme kalitesi olarak samsonite/thule kalitesinde ancak thule'e gore daha sert ve kalipli, dolayisiyla destege ihtiyac duymaksizin duz zeminde dik olarak kalabiliyor. tabana bir ayak koysalar fena olmazmis bu arada, o kisim pek hosuma gitmedi.

ıci cok iyi organize edilmis, neredeyse her cihaz ayri ayri dusunulmus gibi. 15" macbook pro, ipad, kindle, magic mouse, external hd, defter, gozluk, powerbank ve music player/telefon icin dedike alanlari var. sadece fotograf makinesini orta bolumde dip tarafa koydum ki onun da zaten kilifli haliye bir cantanin ozel bolmesine sigmasi mumkun degil.

yan ceplerden tekinde kablo cikisi icin bir delik var. dolayisiyla buraya powerbank ya da music player koymak mumkun. digeri zaten adaptore ozel tasarlanmis.

orta gozde fazladan bir kazak ya da yagmurluk tutulabilir. bunun icin yeterli alan var ancak ıcon'in bir daypack degil, mobil ofis ihtiyaci icin tasarlanmis bir canta oldugunu hatirlamak gerek; mesela 36 numara falan giymiyorsaniz fazladan bir cift spor ayakkabiyi kaldirmayacaktir,

biraz ince uzun bir yapisi var, thule gibi yanlara ve enlemesine degil boylamasina kullanilmasi hesaplanmis, dolayisiyla cok abartmadikca cantanin formunda bir degisim olmayacaktir.

tepedeki tasima sapi saglam ancak sanki biraz daha yumusak bir malzeme kullanilabilirdi.

omuz askilarindaki ped yapisi harika, bu anlamda hem samsonite hem de thule'nin onunde. sirt kismina denk gelen arka kaplama da cok iyi tasarlanmis, bele ve sirta iyi oturuyor, elbette 185 civarinda bir deve oldugumun da altini cizmek gerek burada, kisa boylu biri icin yukseligi biraz fazla kacabilir.

sonuc olarak mantikli bir alisveris yaptigimi dusunuyorum. turkiye'de samsonite'a verecegim paradan daha azini odeyerek daha fonksiyonel bir notebook cantasina sahip oldum. benim gibi kaplumbaga misali tonla elektronik esyayi kitadan kitaya tasiyan herkes icin listede tutulmasi gereken bir alternatif icon...
  • iphone 6s plus için aldığım incase smart systm kılıfı ile beni kendine bağlayan firma.
    defalarca kah kendim kah çocuklar telefonu yüksekten beton dahil her tür zemine düşürdük bu kılıf bize ilaç oldu.

kesinlikle tavsiyedir. ben 99?'ye almıştım şimdi 59?. parasını hak ediyor

https://store.apple.com/xc/product/hhua2zm/a
  • ürettiği capsule kulakiçi kulaklık, kainatın en kadri kıymeti bilinmemiş, en fiyat/performans canavarı kulaklıklarındandır. hem sesi hem de yalıtımı gayet güzel, bir tek silikonları dandik, onu değiştirmek gerekiyor ama onu da önceden aldığınız kulaklıkların silikonuyla filan değiştirebilirsiniz, sennheiser'ınkilerle harika bir uyumu var.