1. algılanabilirligi espri anlayısına baglı olarak degiskenlik gosteren bıyık altından gülmeyi saglayabilecek komiklik kavramı..
  2. güldürürken düşündüren espri cinsi.
  3. her an kopabilecek espiri
  4. - çoğu zamanlarını cinlerle top oynayarak geçiren in'lerin yaptığı espri....

- haliyle, bunun dışında bir de cin'lerin yaptığı "cince espriler" de mevcuttur...

(in'leri anınca, out'lara haksızlık olmaması açısından onlara ait esprilerin de olabileceğini eklemekte fayda var..)
  5. eger bu espiriyi yapan kişi
    seneler sonra bu ince, kalın bir espiri yapabildigi için şokta ise
    ve bu kadar ince espiriyi kendi bünyesi normal durumlarda kaldıramayacaksa
    herkezi kendi gibi sandıgı için,
    espirisini açıklar şöleki;

bak bakk bakk görüyon mu espiriyi hem hede derdim bir yandanda hödö lafını araya çaktım çekildim ulan ben var yaaaa .....
  6. son dönemlerde hakkaten boku çıkan olay;neymiş efendim film çok güzel abi cok ince espriler var.siktir git ya izle filmini işte.
  7. 0.5 mm kalınlığındaki esprilerdir*
  8. çok az kişinin yapabildiği ve çok az kişinin anlayabildiği kahkaha şölenleridir. yaşadığım bi diyalog ince espri kavramını açıklamak için yeterli;

çok seksi ve modellik yapan kız: owencan sen ne müthiş bi adamsın hastayım sana
    owencan: tam bi malsın bence sen
    çsvmyk: öyle deme sikerim
    owencan: neyle**
  9. başarıyla yapabilen kişilerin zekasına haklı olarak hayranlık duyulmasını sağlayan şeydir.

ince espri hakkında bilgi verin