şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük ortamında oluşan bir yanlışın düzeltilmesi olayı. hatta mhp'li olduğunu iddia eden kişi bile bu tartışmayı körüklemektedir.

hatırlayalım, iyi parti cephesi herkes en güçlü adayını çıkarsın ve olabildiğince fazla oyu 2.tura aktaralım demişti. doğru bir ifade. her iki muhalif aday da çalışmasını yapmalı ve 2.tura kalacak aday desteklenmelidir.

aksi türde yapılan yorumlar millet ittifakına bariz bir şekilde zarar veriyor.
  • iyi partililerin maalesef ısrarla sürdürtmeye çalıştığı tartışma. muharrem ince'nin içinden çıktığı hareketin sevilmediğini söyleyerek ittifak ortamını zehirliyorlar.

yapmayın, etmeyin. akp'den oy alacağınızı iddia ediyorsunuz, oraya yönelin. chp'den de oy almak istiyorsanız da, çalışın, çabalayın ama "muharrem ince yapamaz, edemez", "chp sol parti, böyle pislik bişi halk sevmiyi", "erdoğan ince'yi 2.tura hazırlıyor" gibi söylemlerle gelmeyin. çok ayıp oluyor.
  • seçim sisteminin ve sözlüğün demografisinin doğası gereğidir. ki eleştiriler genelde yapıcı. bundan da zarar gelmez.

ikinci sebep çok bariz. sözlükte akp’li sayısı çok az. geçen birisi anket açmıştı ince ile akşener %38, erdoğan %9 oy alıyordu. ekşi kullanıcıları akp’nin en az oy aldığı demografilerden biri (teknoloji adaptasyon eğrisini uzun uzun anlat derseniz anlatırım)

birincisine gelirsek..
    eskisi gibi sadece milletvekili seçimi yapacak olsak yahut çatı aday olsa gerçekten gereği yok.
    ancak iki seçenek de devre dışı.

ayrıca şu faktör de var..chp seçmeni ne zamandır chp’ye alternatifsizlikten gönülsüz oy atıyordu. şimdi hem chp’de de facto lider değişikliği var hem o kitleye de hitap eden akşener var. dolayısıyla sözlük iyi parti-chp arası geçiş yapabilecek insan kaynıyor.
  • katıldığım kampanya. millet ittifakı üyelerinin amacı birbirinden değil karşıdan oy almaktır. tüm vakitlerini ve enerjilerini buna odaklamalılar.

(bkz: medyanın muharrem inceye yer vermesi/@goldencrab)
  • destekledigim kampanya. zaman zaman kendimizi kaybedip sevdigimiz/destekledigimiz lider disinda kimseyi gozumuz gormuyor, ak troll'lerin oyununa geliyoruz. dikkatli olmaliyiz.
  • daha çok gündemde olması gereken kampanya. ben seçimde ikinci tura kim kalırsa kalsın oy vermeyi düşünen bir yurttaş olarak iki adaya da olumlu bakıyorum.

sözlükte gördüğüm kadarıyla ise bu tartışmayı genelde iyi partililer (ya da aktroller) çıkarıyor. "medya ince'ye yer veriyor demek ki erdoğan ikinci turda akşener'i karşısında görmek istemediği için medya ince'yi parlatıyor" gibi bir argümanları var bu arkadaşlarımızın.

ince'nin diğer adaylardan farklı olarak parti başkanı olmadığı için milletvekili aday listesi vs vs ile uğraşmak zorunda kalmamasından dolayı her gün bir iki miting yaptığı, bu mitinglerde gerekirse medyaya atara atar gidere gider yaparak eğer yayınlamazsanız binanızın önünde miting yaparım dediğini ve bunu uygulayacak potansiyelde bir aday olduğu gerçeğini gözardı ediyorlar. ince gerekirse gerilla taktikleri ile bir şekilde gündem belirliyor. ana muhalefet partisinin adayı. medyada verilmesinden daha doğal ne olabilir?

iyi partililer ise sanki asıl rakibi unutmuş gibi ince'ye saldırıyorlar. (en azından benim sözlükte gördüğüm bu) bilemiyorum belki bu arkadaşlar iyi partili değil de aktrolldür ama eğer aktrollerse en büyük tepkiyi "kardeşim siz neden sürekli ayrıştırmaya çalışıyorsunuz" diye iyi partili arkadaşlardan görmeleri gerekir.
    ben ise iyi partili arkadaşlarımızdan bu elemanlara karşı bir tepki göremeyince üzülüyorum.

burada iyi partili kardeşlerime; lütfen asıl rakibinizi unutmadan bir koordinasyon içinde çalışın diyorum.
  • katıldığım kampanyadır.

tüm yazarları, eğer varsa ittifak içindeki diğer partiler hakkında yazdıkları kötüleyici entryleri silmeye davet ediyorum.

bu başlığın da daha çok bkz: verilerek, adeta bir yangın söndürücü gibi kullanılması elzemdir.
  • (bkz: günaydın)
  • sonuna kadar katıldığım kampanya. daral geldi arkadaş. muhalefet birbirini yerken ako aradan sıyrılacak.

ayrıca sen diğer parti aleyhine atıp tutarken o diğer parti üzerinde yaptığın algı faliyeti ikinci turu kaybettirirse nr yapacaksın
  • katıldığım kampanya, ama bu konuda en çok adaylara iş düşüyor. ince çok güzel mesajlar verdi, akşener 2.tura kalırsa yardımcısı olurum gibi ama akşener'in burnu havalarda, yardımcısı olurum da diyemedi bide üstüne ince ile erdoğanı medya veriyor beni vermiyor dedi ortalığı karıştırdı. umarım bundan sonra daha iyi anlaşırlar.