şükela:  tümü | bugün
  • ara tara yok. zaten zamanında aldıklarım da en geç 1 hafta dayandı. kayboluyor efendim. soruyorum kitapçıya o eski kahverengi ince rotringler de üretilmiyormuş. bulabilirsem 1 kutu alacağım.
  • hala 3 adet, üzerinde made in west germany yazan kahverengi modellerine sahip olduğum dayanıklı, cefakar, gaddar, cabbar kalemlerdir. gavur dedemin hediyesidirler valla.
  • sol flamede görünce üretimine yeniden başlandığını zannettiğim güzide kalem...
  • rotring'lerin şahı.
  • evlendikten 6 ay sonra annemlerin evine gidip eski esyalarimi toparlarken buldugum ve tarifsiz bir sevinc yasamama vesile olmus kalemdir. rotringlerin kaybolma ozelligi herkesce malumken 14 yil sonra ortaya cikmasi bambaskaymis.
  • tekrar üretilse fabrikasını şaha kaldıracak kalemdir.
  • ilkokulda para yokken millette görüp imrendiğim kalem, parayı bulunca şişmanlayıp bişeye benzemez hale geldi. yıllardır ara ki bulasın.
  • kendisi yıllar önce, tahta sıraya devasa bir delik açana dek kazıma işlemlerimiz sonucunda sapasağlam kalabilmiş, dayanıklılığın kitabını yazmıştır.

biz de sıraya delik açmaya çalışarak mallığın kitabını yazmışız sanırım. ince rotring'le yazdık evet.
  • kalemden ötedir, adeta tutkudur. keşke zamanında hoyratça kullanmasaydım da üretiminin durdurulduğu günden bugüne hasretini duymasaydım. özledim seni ince rotring...
  • duygulandiran kalem.

18-19 sene once babam bunun lacivert olanindan almis ve ablama vermisti. nasil kizmistim, ablam calisiyor tukenmez kalem kullaniyor, ona ne gerek ki basmali kalem diye ama bir sey dememistim evdekilere. harcliklarimi biriktirip hemen bir tane almistim aynisindan kendime. daha sonrasinda da, her basmali kalem alisimda lacivert ince rotring almistim. bu da boyle bir animdir.

ayrica bunlarin ucuna takilan sungerler vardi, kalemin tutulacak yerini tombiklestirirlerdi. kalin rotringler cikinca o sungerler kullanilmaz olduydu.

edit: kirmizi halka konusuna deginmiyorum artik *