şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en itici adamıdır. isterse her tipten ve her ırktan insanın hayran kalacağı bir yakışıklılığı olsun, bir şeye yaramaz. şekilcilikse şekilcilik. olmaz o iş.
 • (bkz: gözlüklü şirin)
  (bkz: gozeye)*

  ilk defa bir telefona çekilmiş videoda kendi sesimi duyduktan sonra üç gün suskunlaşmıştım. ben millete eziyet mi çektiriyorum ulan diye düşünmüştüm. neyse ki yakinlarim destek oldular atlattık o dönemi.
 • zaman zaman büyük sıkıntılar yaşarken zaman zaman da avantajlarından yararlanabilecek erkektir. iş yerinde telefonu açınca, su sipariş edince, taksi çağırınca "iyi günler hanımefendi" lafına asabını bozmamayı, hatta karşıdakiyle bir daha görüşmeyeceğinden emin gibiyse hatalarını düzeltmemeyi öğrenen er kişi rahata bile erebilir. karşısındakini kadın zanneden ve kırdığı bu büyük pot için kendini suçlayan insan gerçekten afallıyor, konunun gerisini getiremiyor. karşımızdakine gıcık olmamışsak ve dediğim gibi, bir daha muhattap olmayacaksak hanım hanımcık kalmanın bir zararı yoktur. işe yaradığı kısma gelince: annenizin kredi kartı işlemleri için bankayı arayıp onun adına konuşabilirsiniz.. böylelikle, hele de benim gibi kart almamaya direnip online alışverişlerde anne kartına dadanıyorsanız, rahatlıkla işlemlerinizi halleder; anneye ikide bir hesap vermeden bir temiz alışverişinizi yaparsınız. eminim hayat içinde bana başka faydaları da olabilecektir ince sesin. mesela okan bayülgen'i arayabilirim. konuşmanın sonunda "aslında ben erkeğim" der, rezil olur; uzun zamandır beklediğim 15 dakikaya kavuşurum mesela. evet, iyi fikir. bir de yüzünüze gülüp gülüp arkanızdan "under rug swept mi? o garip sesli çocuk mu?" diyen insanları umursamamayı öğrenirseniz, senelerdir süregelen çekingenlik ve sessizliğinizden kurtulmak için emin bir adım atmış olursunuz. ha gayret, başaracaksınız... başaracağız.
 • telefonda zor durumda kalabilen erkektir.

  +iyi günler ben daha önce de aramıştım, böyle böyle bir durum vardı.
  -bakalım efendim, isim neydi?
  +alper...
  -alperrr,alperr diye bir kaydımız yok gözüküyor efendim?
  +ayfer yazmışsınızdır...
  -evet...ayfer var...
 • (bkz: kontrtenor)
 • haddinden fazla ince ise ses gelişiminde bir sorun olmuş olabilir. ses terapisi ile sanırım birkaç seansda kabuledilebilir bir kalınlığa ulaşması mümkündür.
 • konuşma sesiyse itici ötesi itici bir durum, tabi ki adam ne yapsın sesi öyleyse; ama itici yani.

  öte yandan, eğer şarkı söyleme sesiyse` :o ne lan?` bahsedilen; bazen inanılmaz çekici örnekleri olabiliyor. bu noktadan sonra adam levine diyorum başka da bir şey demiyorum.
 • (bkz: hünsa)