şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahibini mutsuz eden saç biçimi.
  aslında ince telli saç güzeldir, örüldügünde örgüsü incecik durur, toplayınca kafanızda bi tomar saç olmaz ama bir avuç saç olur; yine de sahip olanlar bilir ki ince telli saç çabuk yağlanır, şekle girmez, söz dinlemez, laftan anlamaz, fön tutmaz. zordur.
  (bkz: ally mcbeal)
 • kafayi sifira vurdurma istegi yaraten sac tipi. saci kisa kestirmek ya da uzatmak cozum degildir. cunku ne yaparsaniz yapin sac kafa derinize yapismis gibi durur. sacli dogmus bebeklerin kafasindan farksizdir sac modeliniz. hafif dalgali olanlari makbuldur, joleyle hacim verilebilir. insani delirtmesine ragmen, bu tip sacin pozitif yanlari da vardir. saciniz hic dolasmaz, kolay taranir, genelde yumusaciktir.
 • genelde düz olan saç tipidir.fönlü gibi olur ,insanı yormaz,jöle köpük gerektirmez ,sade bir görünüm verir,göründüğü kadar yumuşakdır.
 • en asi saç moldelidir. kendi şeklini şemalini kendi belirler ve bu konuda siz hiçbirşey yapamazsınız. buna ilaveten gün içinde onlarca kez şekil değiştirir. sabah kalkarsınız kabarmıştır; öğlene doğru dışarıda olursanız rüzgarı yedikçe karma karışık olur, dağılır; akşam eve geldiğinizde ise sanki bütün gün siz değilde o yorulmuş gibi söner ve kafanızın üstüne çöker, dümdüz olur. ayrıca ben bu şaç modelinin insanın moraline göre kendi şeklini ayarladığınada inanıyorum. depresif bir gününüzde aynı sizin gibi sönük ve düz dururken, neşeli, hayat dolu bir günde yine aynı sizin gibi çılgın modeller verebilir kendine. bütün bunlara rağmen usta bir berber sayesinde günümüz modasına uygun hafif dağınık ve kabarık saç olarak kullanılabilir. sana şekil vericem diye inatlaşıp jöle, köpük gibi saç şekillendiricilerle saça girişmemekte yarar vardır zira çabuk dökülür*.
 • bir sabah kalktığınızda şans eseri mükemmel bir şekle ve hacime sahipken dışarı çıkıp da yağmur yağdığını görünce "ben ne bahtsız bir insan evladıyım, bir gün bile hacimli saçla etrafta dolanamayacak mıyım?!" nidaları atmanıza sebep olur.
 • bir türlü şekil almayan bir saç tipi. ne jöle, ne köpük ne de saç spreyi tutar. ilk başlarda tutmuş gibi görünse bile, azıcık bir rüzgar vurduğu anda saç darmadağın olur. paranoyak eder insanı "la acaba bozuldu mu? bi aynaya bakayım" demeyi sağlar. hele hele bir de saç uzatlıyorsa, kabus gibi bir hal alır; hiç çekilmez.

  saç banyodan çıkıldığında bayağı güzel durur. ama kuruduktan 20 dakika sonra kafaya yapışır; sanki kafaya itinayla bastırılmış gibi.
  3-4 gün şampuan kullanmadan yıkayıp, köpük/jöle kullanınca şekil alır ancak.

  10 yıl sonra gelen edit: schwarzkopf osis+ extreme hold
 • şekil şemal vermesi zor olsa da, hep yumuşacık olan saçtır. arasından parmakları geçirmek güzeldir.
 • allah saç gibi onun cezasını versin. boyu devrilesice. bir boka yaramayan saçtır afedersin.
 • "n'olurdu arabeskçiler gibi ben de fırça saçlı olsam? bir ibrahim tatlıses, bir ibrahim erkal gibi sert, erkeksi saçlarımla ortamlarda boy gösterebilsem, saçlarımla dağları devirebilsem" derdim saçlarımdan muzdarip olduğum gençlik yıllarımda.
  şekil veremezsin verdin diyelim bozulur kaçarı yok. çok fena söner bir de bunlar. hacmi yoktur resmen bu tür saçın.

  sanırım bir tek saçını uzatanlar için faydalı olur diye düşünüyorum. ya da 3 numara yapanların.