şükela:  tümü | bugün
  • benim ve milyonlarca yurttaşın merak ettiğidir.

net bir biçimde bu konu hakkında, cumhurbaşkanı olurlarsa bu arkadaşların ülkemizde kalmaya devam edip etmeyeceklerini ifade etmeliler.

ben belki denk gelemem, sözlüğe falan gelirlerse lütfen biri kendilerine bu soruyu sorsun.
  • chp'nin parti olarak resmi görüşünü, kemal kılıçdaroğlu defalarca dile getirdi. çok kolay bulabilirsiniz. aynı zamanda suriye iç savaşı ve komşularımızla ilişkilerimiz konusu chp politikası olarak belli olan ve deklare edilen politikalardır.

edit : imla,anlam(@tatlı limoncu adlı yazar arkadaşın uyarısı ile yanlış kullandığım "defaten" sözcüğünü " defalarca" olarak değiştirdim. uyarı için teşekkürler.
  • içerideki milyonlarca suriyelinin problemsizce, isyan olay çıkmadan dışarı çıkartılabileceğini zanneden yazarların girilerini okuyacağımız başlık.
  • ülkelerindeki iç savaşı körükleyelim, bazıları savaşta ölsün, bazıları sığınmacı olsun, böylece ülkelerindeki rejim değişip bizimkiler başa gelsin değildir.
  • meral akşener'in/iyi parti'nin suriyelilere yönelik izleyeceği politika ümit özdağ'ın 24 mart tarihinde verdiği röportajda açık açık dile getirilmiştir.

--- spoiler ---

hükümetin suriye politikasını asla kabul etmiyoruz. türkiye için bir ulusal güvenlik sorunu olarak görüyoruz. türkiye’de sayıları 3.5 milyonu aşan, bazı kentlerde demografik üstünlüğü ele geçirmiş suriyeliler var. türkiye’nin entegre etmesi mümkün olmayan, gelecek için büyük tehdit içeren bir suriyeli nüfusu var. bu nüfusun bir bölümü ağır bir depresyondan geçiyor. okumuyorlar. türkçe bilmiyorlar. bunlar yarın mafyanın alt yapısını oluşturacaklar. terör örgütlerinin alt yapısını oluşturacaklar. daha şimdiden istanbul’da suriyeli mafyası, uyuşturucunun büyük bir bölümünü eline geçirmiş durumda. türkiye’de kaybolmuş hastalıklar tekrar suriyeliler aracılığıyla ortaya çıktı. fuhuş 14 yaşına kadar düştü erkek çocuklarında. türkiye bununla başa çıkamaz. türkiye’nin suriyelileşmesini istemiyoruz.. bunun için de önce suriye’ye demokrasi ve barış ihraç edeceğiz. selefi cihatçıları desteklemeyeceğiz. suriye’de merkezi hükümet ile çalışacağız. barışın şartlarını birlikte oluşturacağız.

https://www.vaziyet.com.tr/…cunun-buyuk-h29062.html
    --- spoiler ---