şükela:  tümü | bugün
  • akfen holding inşaat grubunun yeni projesi

ağustos 2013 gibi başlar görünüyor
  • reklamların da ankara'lı dostumuz özge ulusoy'u da oynatan proje.

asgari ücretli olduğumdan şu an düşünmüyorum.
  • reklamlarında deniz gökçe'yi gördüm sanki. böyle bi haller filan. tam bir reklam yüzü de bu adam karısını dövmemiş miydi yav? insan gerçekten hayret ediyor; bu adamı reklamında oynatana da, hala yüzü kızarmadan reklamlara çıkıp para alana da.
  • bir tabanlıoğlu mimarlık projesidir. ilk defa bir projenin reklamında mimarının da yer aldığını göstererek şaşırtmıştır. darısı küçük ölçekli ofislerin güzel işlerine.
  • incek köyü civarında, mogan gölü manzarasına oynayan, reklamı fazlaca yapılan yapılar grubu.

https://www.google.com/…32.71085,591m/data=!3m1!1e3
  • 3+1 daireye önce 495 bin sonra 570 bin isteyeceğiz diyen reklamlara sahip. lan adamla nasıl taşak geçilir diye google a sor vallahi bu çıkar amk. beton lan bu beton. arsasının da götüne koysunlar. ankara lan burası. boğaz mı var? deniz mi var? himalayalar'ı mı görüyor. mogan'ı görüyormuş. götümü de görüyor mu oradan?

ahan da: http://www.incekloft.com.tr/basindaincekloft.asp
  • aslında mogan gölü'nün oldukça uzağında yürütülen proje. aradaki arsaları da başka bir inşaat firması aldığında, incek loft'un yalnızca çatı katında oturanlar muhtemelen "tavan arası"ndan gölü görebilecektir. hatta projenin adı da bu tavan arası muhabbetinden ileri geliyor olabilir. yüzde 32 kâr fırsatı diyen deniz gökçe de bi halttan anlıyor sanıp aldanmayalım.

(bkz: yüzde 32 kâr fırsatı)
    (bkz: küsuratlı rakam vereyim de salladığım anlaşılmasın)
  • bu projeye güvenilir mi? diye sordurtandır.

sonuçta ekonomik bir olay. eşek yüküyle para veriyorsun ve sana bazı vaadlerde bulunuyorlar. 32%! 32.6% niye değil?

sonrasında ise deniz gökçe'nin ekonomiden ne kadar anladığını merak eden varsa google a sadece ¨deniz gökçe the economist¨ yazsın yeter.

üşendiyseniz sonuç şu: https://www.google.com.tr/…b6k%c3%a7e+the+economist
  • bugün, biraz önce aldığım gazetede çok süslü, kuşe gibi çok pahalı bir kağıda ve çok kaliteli basılı 4 sayfalık reklam brosörü çıktı, entryide bu sebeple yazıyorum.

yalnız üstünde , tepede " incek loft " yazarken, sağ alt köşede " loft incek " yazmışlar, bu kafa karıştırıcı olmuş.

hakkında iyi veya kötü, reklam edici veya kötüleyici bir entry yazmak istemiyorum sadece reklam, tanıtım broşüründe gördüğüm eksiklik herhangi bir avm veya daha basiti, migros, bim, a-101, şok market gibi gündelik ihtiyaçlara yönelik bir mekanın tanıtım broşürüne eklenmemesidir.

böyle bir yer yakınlarda, kesin vardır ve açılacaktır ama bence at yarış pisti var diyen bir tanıtım broşüründe kesinlikle gündelik ihtiyaçların çözümüne yönelik bir mekanda olmalıydı, eklenmeliydi.

sonuçta o kadar insan bakkaldan ekmek, peynir, süt alacak değiller. sitede çok iyi bir market olacağından eminim ama en azından ismi verilmeden tanıtım föyüne konulup, belirtilmeliydi.

reklam broşüründe olanlar:

1- kapalı havuz ( yaz - kış havuz keyfi... )
    2- spor merkezi ( en güzel spor salonu eve en yakın olandır. )
    3- türk hamamı ( yorgunluğunuzu atmak için birebir...)
    4- sauna ( yenilenecek, kendinizi zinde hissedeceksiniz.)
    5- cep sinema salonu ( vizyon filmlerini siz belirleyin. )
    6- pony club ( en şirin atlar burada. )
    7- spor sahaları ( spor tutkunlarının yeri hazır. )
    8- kapalı ve açık oyun alanları ( hayal gücü oyun oynarken gelişir. )

(hepsi resimleriyle birlikte, 4 tanesi solda, dört tanesi sağda ve yazdığım sırasıyla)

her sayfanın altında küçük harflerle " fotograflar, incek loft'taki alanlarda çekilmiştir. " yazıyor ama reklam föyü olduğundan bence ciddi ciddi almayı düşünenlerin, gidip görmesi gerekiyor. ben şimdi burada, aldığım gazetenin içinden çıkan, elimdeki föyü aktarıyorum. ne olur sizlerde yanlış anlamayın yani kesinlikle buradan ev almayı düşündüğüm için yazmadım. sadece aldığım gazetenin içinden çıkan elimdeki reklam, tanıtım broşürünü bilgi için aktarıyorum.

föyde alışveriş yeri belirtilmemiş ama herhalde vardır ve broşürde kullanılan kağıt kalitesi, baskı hissiyatı çok hoşuma gitti. buna gerçekten iyi para harcamışlar. evlerinin içine ve malzemelerine de böyle para harcamışlarsa tahminimce gerçekten iyidir.

bu civarlardan ev almayı düşünenler gitsinler ve görsünler derim, ayrıca daha önce buradan ev alan herkese evleri hayırlı olsun derim,

saygılarımla.