şükela:  tümü | bugün
  • sonunda banlanan subreddit. bakalım yazarları mızmızlanmak için nereyi bulacaklar? kiwifarms'ı öneriyorum.

gününüzü şenlendirsin diye
  • kadınlarla ilişkilerinde başarılı olan erkeklere chad derler. kendilerini reddeden kadınlara da genel olarak stacy derler. bu ikisine düşmandırlar.
  • bir sekilde terrorist olusum olmuslar.
    https://www.independent.co.uk/…rodger-a8321711.html
  • komünitesi gereği genelde ifade ettiği kişi kadındır(edit: yani başlarda öyleydi, şimdi ağır bir şekilde erkek-merkezli). dendiği gibi, erkek-kadın fark etmeksizin, istemelerine rağmen cinsel partner bulamayan çirkinlere, otistlere, sosyal fobiklere falan denir: istemsiz kelibasik. halk arasında çirkin feminazilerle bağdaştırılır. türkiye'de oturmamış bir kültürdür, çünkü malum ki türk kadınlarının partner bulamamak gibi bir derdi yoktur ve türk erkekleri de partner bulmayı pek beklemez, dolayısıyla incel olmak anormal bir şey değildir ve bunun için bir terime ihtiyaç yok. asıl terim zıttı için gereklidir, onu da 'piç' doldurmakta. türk kadının bulamayanı incel değil 'makbul', çok bulanı 'orospu', az bulanı 'kaşar', bulup da çaktırmayanı 'yeraltı kaşarı', son olarak bulmasına rağmen sevişmeyeni bol buluyorsa 'yollu', az buluyorsa 'kezban' olarak adlandırılır. bu adlandırmaları tasvip etmiyor, kınıyorsanız, ve erkekseniz, o zaman da 'meriç' olarak adlandırılırsınız. ben herkese akıl fikir diliyorum.
  • "kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş" olarak özetlenebilecek akım.
  • sanal alemin yarattığı boktan kalıplardan biri badak veya abaza de geç.
  • türkiye'de kezban muhabbeti bunun bir benzeri oluyor sanırım.
    bir koca nesil böyle büyüdü yahu, hepimiz incel'iz.
  • kıs. involuntary celibate, yani “tercihi dışı bekar”. kadınların hep piç adamlarla birlikte olduğu, bu nedenle kendileri gibi efendi/çelimsiz/çirkin/cesaretsiz vs. erkeklerle beraber olmadığı, bu nedenle partnersiz ve sekssiz kaldıklarını düşünüp kendilerine acıyan ve antisosyallik geliştiren erkek grubuna verilen admış. online ortamlarda birbirlerini bulup intihar etme veya saldırganlık yaratma konusunda birbirlerini gazladıkları söyleniyor.

benzer bir grup da japonya’da var (bkz: hikikomori)