şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin başörtüsü ikiyüzlülüğü'ne bir başka örnek olan, trt'de bünyesinde başörtülü çalışanlarla ilgili verdiği soru önergesidir.

https://twitter.com/…ami/status/1006128824659202049

bülent arınç'a diyor ki; trt'de nasıl başörtülü personel çalıştırırsın, kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı değil mi diye soruyor.

başörtülü isterse kamuda çalışır diyor günlerdir. hangisi doğru muharrem abi? eski söylediklerin mi, yoksa şimdi söylediklerin mi?

(bkz: yavaş dön muharrem laikler hızına yetişemiyor)
  • (bkz: yapacağınız algıyı sikeyim)

devlette memur olsaniz bu kadar mesai yapmazsiniz .

kac para aliyorsaniz hepinizin listesini excelden at, euro olarak odeyeyim .nasil olsa satiliksiniz.
  • yazın oğlum yazın . neden yazmayasınız. bu başörtüsü bu kadar takıntılı hale getirilmeseydi. zamanında ak parti'nin 16 yılı görmesi mucizeydi. bize hep bu akpartiyi musallat edenler, yine başörtüsü takıntılı manyaklardı. herkes herkesin bokunu döksün ortaya kimse itiraz etmesin. ama bunu yazarken fetoculer kapalı diye alnı secdeye degiyor diye adam kayırarak işe aldıklarını da yaz. sikerler adamı.
  • ya ne malsınız be kardeşim. hadi malsınız anladık ama okuma yazmanızda mı yok.

şu kağıdı okursanız, bir milli eğitim görevlisinin kılık kıyafet yönetmeliğini uyguladığı için görev yerinin değiştirilmesi hususunda bir soru önergesi vermiş sayın muharrem ince. baş örtüsüyle ilgili tek cümle yok. kanunları uygulayan bir memur haksızlığa uğratıldığı için, memurun hakkını aramış. bu kadar da ırıspı çıçıklığı olmaz ki.
  • o zaman kılık kıyafet yönetmenliğine aykırı arkadaş. şimdi değişti.
    kudurun amk:) az kaldı.24 haziran;) yırtın götünüzü sonucu siz de biliyorsunuz artık:)
  • türkiye cumhuriyeti'nin yasa ve yönetmeliklerinin savunulduğu önergedir.

adam atatürk'ün halkçılık ilkesinden gelen, toplumda sınıf ayrımlarını ortadan kaldırmak için çıkan yasa ve yönetmelikleri savunmuş ne var bunda? şimdi ise bunun yanlış olduğunu düşünüyor olamaz mı yani?
  • kılıçdaroğlu'nın türkiye ve chp için ne kadar önemli bir değer olduğunu gözler önüne seren önerge. eğer kk'nın parti içerisinde gerçekleştirdiği dönüşüm olmasaydı chp toplumun gerçeklerinden kopuk, elitist, katı sekülerist çizgiye mahkum kalacaktı. muharrem ince de genel merkezin bu siyaset anlayışının etkisiyle seslenebileceği dar kesim ile asla başkanlık yarışının bir parçası olamayacaktı. neyse ki kk partiyi dönüştürdü, parti içindeki kliki tasfiye etti de chp'nin toplumun farklı kesimlerine seslenebileceği bir ortam yarattı.

önergeye gelirsek.. hoş değil. ama erdoğan başbakan olmadan 9 yıl önce ne yapıyordu diye düşünürsek (bkz: tayyip erdoğan ile hikmetyar'ın fotoğrafı) afgan mücahitlerin dizinin dibinde oturuyordu. bu durumu da ben değişmedim geliştim şeklinde açıklıyordu. ince'nin de baykal'ın tekçi chp'sinden kurtulduktan sonra kılıçdaroğlu'nun chp'sinde geliştiğini, özgürlükçü siyaset anlayışını kavradığını pekala söyleyebiliriz.