şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak aptalcadır.

akp ve zihniyetindeki insanların ne olduğunu danışmanları vs bilmiyor mu arkadaş. ince'nin danışmanlarının bazılarının da akp'li olduğunu düşünmeye başladım artık. ince'nin demirtaş ile görüşmeye gitmesi her mitingde söyleniyor. ekonomi unutuldu. işsizlik unutuldu. varsa yoksa ince teröristlerle görüştü muhabbeti var. bütün medya adamların ellerinde hepsi de aynı konuyu işleyip duruyor. youtube kanalları da aynı konu üzerinden oy toplamaya çalışıyor.

keşke demirtaş'ı ziyaret etmeseydi. ne gereksiz bir hareket bu. demirtaş içerdeyken ikinci tura kaldığında hangi hdp'li rte'ye oy verir ki zaten? o kadar danışmandan bir tanesi bile bu hareketin akp medyasında ve akp'liler tarafından nasıl kullanılacağını düşünmedi mi? ince'nin asıl görevi ikinci turda milliyetçi muhafazakar akp'lilerden oy almak değil mi? demirtaş'ı ziyaret ederek mi oy alacaksın bu kesimden?

işin ilginç tarafı sadece sözlükteki chp'liler iyi hava yakalandığını düşünüyor. kılıçdaroğlu gittiğinde de aynı kalabalık oluyor mitinglerde. ekmeleddin zamanlarında bile aynı kalabalık var açın bakın internete. yani mitinglere bakıp yorum yapmak saçma. en az yüzde 25 oyu olan partinin mitingleri dolu olur tabi. umarım yanılırım.

chp'nin akp'lilerin gözündeki algısı ortadayken ince'nin bu yaptığı komple saçma bir harekettir. akp'lilerin yarısı chp başa geldiğinde camilerin ahıra dönüşeceğine inanıyordu, şimdi diğer yarısı da terörist olduğuna inanıyor. aferin iyi bok yediniz..
  • alemin akıllısı bi tek sensin zaten...

yanlı, yanlış tespit.
  • şimdi gelir "iyi yapmış ohh sana ne ulan şerefsiz" diye hakaret yağdıran ekşici garip "chpciler". adamlarda mantık strateji yok anca dalga geçme yok kektir oktur boktur aktrolldur. "siz vermeyin ozaman aq demeyi "bilirler.

anlmadıkları şey şu sağ izin vermeden siz iktidar olmazsınız ol-a-maz-sınız kabul edin etmeyin farketmez. ama hala adam diyorki akşener laflarına dikkat etsin bu iki oluyor fln diye tehdit ediyor aklı sıra. chp ye oy vermemek istiyorsan ekşiyi biraz okuman yetiyor mantığı görüyorsun zaten.
  • muharrem ince'nin siyasi nezaket gereği tüm adayları tek tek ziyaret ettiğini, her rakibine beşer yüz tl seçim yardımı yaptığını, amacının türk siyasetini kindar anlayıştan çıkarıp bütünleştirmek, normalleştirmek, uzlaşmacı tavırla ülke sorunlarını çözmeye yönelik davrandığını defalarca açıklamasına rağmen hala algı kasıp bu konuda karalama yapmaya çalışmak en hafif tabirle türk halkına fitne tohumları ekmektir.
  • katılmıyorum sırf demirtaş’ı ziyaret etti diye kendisine oy vermeyi düşünen biri vazgeçmez. oy devşirme anlamında etkisi zaten oy vermeyi hiç düşünmeyen kişilere bu söylem çalışıldığı için zararı olmayacaktır. hatta bu jestlerinin yükselmesinde ciddi etkisi olduğunu düşünüyorun ama özellikle ikinci tur için ihtiyaç olan doğu ve güneydoğu oylarına yatırımdır. doğrudur.

ayrıca bütün adayları ziyaret etmiştir. bu konuda kendisini dinleyen en koyu milliyetçi adam bile kabul edebilir bu görüşmeyi. zaten kendisi şöyle tanımlıyor bu hareketini “size hiç yalan söylemeyeceğim, arkanızdan iş çevirmeyeceğim, bazen sizlerde kızacaksınız bana ama herşeyi göz önünde yapacağım, bütün adayları ziyaret ettim. cumhurbaşkanı adayı olarak demirtaş’ı da ziyaret ettim. erdoğan’ı bile ziyaret ettim.”

kendisi miting meydanlarında dillendiriyor yani.
  • merak etmeyin o oy vermeyecek akpliler , ince agziyla kus tutsa yine oy vermeyecekler zaten, o yuzden sikinti yok.
  • akp seçmeninden daha aptal seçmen tipinin tespiti. bilmiyorsanız sorun, öğretelim. gülünç duruma düşmeyin bari.
  • muharrem ince recep ağa’yı bile ziyaret etmiş. onun yanında demirtaş kim.
  • partisinin seçim bildirgesinde özerklik olan biri için tutarlı bir davranıştır. yeni chp çizgisini açıkça belli etti. eski chp'li ulusalcı kanat bu dönüşüme inanmamaya direniyor sadece.

ha yine de aptalca davranıştır. çünkü ittifaka güvenip iyi parti'deki milliyetçi oylarını cepte sanmak neresinden bakarsan bak aptalcadır.

not: türk malı dişfırçasıspor

edit: özerkliğin hangi maddede geçtiği soruldu. öncelikle chp beyannamesinin pdf'i: http://secim2018.chp.org.tr/…irgesi-2018-icerik.pdf

137. sayfa: "kamu yerel birimlerinin idari ve mali özerkliklerini sağlayacağız."

114. sayfa: "tbmm tarafından 8.5.1991 tarihinde kabul edilen avrupa yerel
    yönetimler özerklik şartı’nı uygulayacağız. "

142. sayfa: " güçlü yerel yönetimler

ifadelerin yumuşaklığı sizi yanıltmasın. hdp bildirgesinde de böyle ifadeler geçiyor.

edit 2: link düzeltildi.