• aktrollerin de ince'yi izlediğini gösteren detay.

yeni cumhurbaşkanımızın şekline şemaline alışmaya çalışıyor olabilirler.
  • rte'nin mantıklı nesil nefretinin yanında devede kulak bile değildir.
  • ince tarafından söylenenleri cımbızla çekip bu şekilde anlamak için tüm içtenliğimle söylüyorum ki kötü birisi olmak şart.
  • ulan ne çektik sizden de dininizden de. siktirin gidin arabistan'a artık siz de kurtulun biz de.
  • buradaki kasıtın dindar değilde dinci olduğunu düşünüyorum. ayrıca yıllardır sorgulayan,rasyonel beyinlere olan nefretle ilgili henüz bir başlık açılmadığını görüyorum.

edit: kasıt masıt yokmuş.programı izlemedim özür dilerim, aktroll arkadaşa kurban gittik. "bunlar onemli tabi" ve "denizuysal" isimli yazar dostlara sevgiler gönderiyorum ve onların önerileriyle trolü beslemiyorum. #alikocbaskanfenerbahcesampiyon
  • elma soyularak da yenir soyulmadan da.
    (bkz: dahi anlamında da da ayrı yazılır)
  • olmayan nefrettir.
    (bkz: kudurun ibneler)
  • nohut yemeği tarifi

malzemeler;

2 su bardağı nohut (kurusu)
    2 adet yeşil biber
    1 adet kırmızı biber
    1 adet soğan
    3-4 yemek kaşığı sıvı yağ
    1 yemek kaşığı biber salçası
    1 yemek kaşığı domates salçası
    1 çay kaşığı kırmızı toz biber
    yarım çay kaşığı karabiber
    1 küp knorr et suyu bulyon
    3-4 su bardağı sıcak su

tarifi;
    tencereye sıvı yağ ve yemeklik doğranmış soğanı alarak 1-2 dk kavuralım.

daha sonra yeşil biber ve kırmızı biberi ekleyerek kavurmaya devam edelim.

biberlerin çok kavrulup erimesini istemediğim için bu aşamada çok uzun kavurmadım.

yemeğimize salçaları da ilave edip 1-2 dakika daha kavrulduktan sonra haşlanmış nohutları ekleyelim.

kırmızı toz biber ve karabiber ilave ederek son olarak 1-2 dakika karıştıralım ve yemeğin suyu ekleyelim. bu aşamada sıcak su kullanmanızı öneririm.

1 küp et suyu bulyonu da ekledikten sonra güzelce karıştıralım, bulyonla yemeğimizin lezzetine lezzet katalım ve kapağı kapalı bir şekilde orta ateşte

20 dk kadar pişmeye bırakalım.
  • (bkz: t a m a m)
  • guzel bir limonata tarifine hazir misiniz ?

once ince kabuklu limonlarimizi dolaptan cikartip ekmek tahtasi yardimiyla ustlerinden sanki rulo gecermis gibi gecip eziyoruz.

daha sonra oda sicakliginda 1 litre suya yaklasik 150 gram seker ekleyip hizlica karistiriyoruz, bu karisimin oda sicakliginda gerceklesmesi sart, soguk su olursa seker karismayacaktir.

ezdigimiz limonlari kesip, limon slkacaginda bir guzel sularindan arindirdiktan sonra bir tane limonun kabugunu atmayarak cok ince bir rendeden geciriyoruz.

son asamada bir demet naneyi cok ince bir sekilde dogruyoruz ve bunu hazirladigimiz sekerli su karisiminin icine atiyoruz, slktlglmlz limon suyunu ekliyor ve rendeledigimiz limon kabuklarini da ayni karisim icine atiyor ve oda slcakliginda yaklasik yarim saat bekletiyoruz, ara ara karistiriyoruz.

bu karisimi bir suzgec vasitasiyla suzerek, cam bir kaba dolduruyor ve buzdolabina 12 saat sogumasi icin birakiyoruz.

hazirladigimiz buz ve nane yapraklari veya cilek ile servis yapiyoruz.

afiyet olsun.
hesabın var mı? giriş yap