şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "1- sayın cumhurbaşkanı, geldiğimiz bu noktada, milletimizin ekonomik ve sosyal felaketini engellemek için, artık tavsiye etmiyorum, istirham ediyorum.

2- bırakın şu dış güçler palavralarını. erzincan ve sivas mitinglerimdeki çağrımı özetliyorum. lütfen bu çağrının gereklerini yerine getirin, bir kez dahi olsa doğruyu yapın ve güzel ülkemizin uçuruma yuvarlanmasını engelleyin:

3- a. damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun.
    b. merkez bankasına müdahale etmeyin.
    c. kanal istanbul gibi önceliği olmayan projeleri erteleyin.
    d. “kambiyo kontrolleri olmayacak ve finansal yatırımların güvenliği önceliğimizdir” açıklaması yapın.

4- bu size son çağrımdır. gecikmeden bunların hepsini yaparsanız, ülkemizi ve milletimizi ekonomik ve sosyal bir felaketten kurtarabilirsiniz."

şeklindeki tavsiyelerdir. gerçi artık tavsiye değil istirham ediyorum demiş.
  • olması gerekendir.

adamlar inatlarından dolayı yapılması gereken uygulamaları yapmıyorlar. seçmenleri de aynı amk. şu gidişata kötü diyememek nasıl bir onursuzluktur anlamadım. bütün akpli tanıdıklarla iletişimi kestim inanılmaz sinir bozucu oldular. dolar 5.80 oldu diyorsun adamın umrunda değil. asgari ücret 500'dü diyor bana.

hadi hepsini geçtim konuştuğum kişiler üniversite mezunu. hayata atılacaklar, teknoloji çağındayız ve dolar 5.80. beyinsiz alacağı her şeyin dolar endeksli olduğunun farkında değil. ya da farkında ama onursuz ve inatçı olduğu için gerçeği söyleyemiyor.

allah bin türlü belanızı versin ne diyeyim. en koyan tarafı da yarın öbür gün bizden daha çok muhalif kesilecekler.
  • hala " onların doları varsa, bizim milletimiz, hakkımız, allahımız var" diyor. olum ne alaka lan ne alaka. halk sefalet çeksin, keyif denen birşey kalmasın ama düzeltmek için önlem almayıp boyun eğmedik densin. bu mu lan oyunu bozmak? yatırım yapıyoruz, kapasiteyi artırıyoruz, üretimi artırıp yerli malı teşvikine geçiyoruz de o zaman taşak geçmek yerine, millet cidden 1 maaşını veriyor mu vermiyor mu gör.
  • muharrem ince yatsın kalksın başkan seçilemediğine dua etsin. bütün ihale ona kalacaktı.
  • en azından bir şeyler yapma gayretinde olan, bir fikri olan (doğru ya da yanlış) insan beyanı.