şükela:  tümü | bugün
  • bazı vizyonsuzlar siyasi eleştiri kültürüne hemen aktrollük göredursun, antitez ve argüman üretemesin rahatsız kesimi görmezden gelsin.

ama şöyle bir gerçek var,

https://youtu.be/nkindob8afc

ben 90lı yıllarda çocukken sürekli haberleri ile büyümüş biriyim, bu söylemler nefreti tırmandırır, kardeşliği bozar. kaldı ki türkiye’de 20/25 milyona yakın kürt varken sadeden 6 milyonun oyunu alıyorsan sen kürtlerin değil belli kesimin temsilcisisin demek bu.

ince’nin demirtaş’ın pkk söylemlerini eleştirememesi,

(bkz: chp iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz) demesi

içime sinmiyor ve bir siyasi hata olarak görüyorum.

ince’nin planı şu ben 2.tura kalacağım oradan gelen yüzde 10 civarı oyu alırsam başkan seçilirim.nerede kaldı peki o zaman üniter devlet ilkesi ve bağlılığı.kaldı ki yüzde 10 oyun hepsini alamaz.

özellikle chp içinde fazlasıyla ulusalcı var, vatanına, atatürk milliyetçiliğine, üniter devlet olgusuna bağlı birçok kişi var bu söylemlerden rahatsız olan:

oklardan biri olan atatürk milliyetçiliğinde ne denir:

atatürk milliyetçiliği; ırkçı olmayan, sınırlarımız içinde yaşayan herkesi türk saymış ve türk olma bilinci vermiştir

hdp ve benzeri partiler ırkçı söylemleri olan, apo güzellemesi yapan partiler...

bir çok insan tanıyorum chpli sırf demirtaş güzellemesi yüzünden ince’ye oy vermeyecek olan.ince ne söyledi:

1-) yerel yönetimlere özerklik getireğim

2-) insanların anadilinde eğitimi devlet okullarında yapacağım.

hdp ve uzantıları partilerde sürekli duymuşsunuzdur, özerklik federasyon laflarını oysa anayasamız 3.maddesinde der ki:

anayasamızın 3’üncü maddesine göre, “türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür”. devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olması onun “üniter devlet ” olması demektir.

unutma
    bu oy devşirme stratejisi yanlış,türk milletine kan bağı ile bağlı olanlar değil ;

atatürk milliyetçiliği; dini, mezhebi, soyu, dili ne olursa olsun kendini türk bilen ve kendini türk olarak gören herkesi türk olarak kabul eder.

sen hocasın diye matematiksel formülle ifade ediyorum ince:

türkiye’de yaşayıp hangi ırktan olursa olsun ne mutlu türk’üm diyene diyenlerin oyları=vatanına bağlı olup kürtlüğü ile gurur duyanların oyları> apo, selo ve terör sevicilerin oyları.
  • ince başkan bu saatten sonra hdp ile elele dağ çıkıyoruz dese ulusalcıların oyunu kaybetmez.
    sen rahat ol ulusalcılar zeki.

edit: arkadaşlar siz şaka mısınız lan.
    hani biz fularlıydık; örtülü anlam nedir, ironi nedir bilmez misiniz.
    mesaj kutum ciddi ciddi laf anlatmaya çalışanlarla dolmuş.
    yazık gerçekten ya.
  • beni kaybetmemiştir. sırf bu yüzden karar değişikliği yapacak bir ulusalcı zaten kaybedilmek istiyordur. hdp bir siyasi partidir ve 6 milyon insandan oy almaktadır. 6 milyon insanın bu ülkenin vatandaşı olduğu gerçeğini seve seve kabulleneceksin.

pek tabii sayın ince o insanlardan oy isteyebilir bir şekilde o insanları da ikna etmek için çabalayabilir. bunda az biraz aklım çalıştığı icin hicbir beis görmüyorum. zamanında mevcut hükümetin kürt vatandaşların oyunu almak için 40 takla attığını biliyoruz. kendileri yapınca hümanist oluyor, ince yapınca terörist. yok ya, ne güzel bir dünya kurmuşsunuz kendinize.

muharrem ince'ye göre oy veren her insan benim ülkemin insanıdır benim ülkemin vatandaşıdır. hepsinin milliyetçisiyim. hepsiyle tek tek ilgilenmem lazım. doğruyu söylemek, yanlışı düzeltmek adına hepsiyle aile olmalıyım.

onu bunu bilmem ama muharrem ince gerçekten alkışlanmayı hak eden bir siyasetçi ve kendisine güveniyorum, kolay kolay da yanılmam.
  • yav bi siktirin gidin amk yok ince ikinci tura kalırsa muhafazakarlar oy vermez, yok ince’nin hdp için ulusalcıları kaybetmesi fln son iki gündür bu tarz boş başlıklarla muharrem ince’yi itibarsızlaştırmaya çalışıp algı kasıyor serefsizler.
    zorunuza gitmesin ince’nin gündemi belirleyip başınızdakileri peşinden koşturması, zorunuza gitmesin ince’nin gümbür gümbür gelmesi, zorunuza gitmesin ince’nin rte den daha dinamik, daha kaliteli, daha sağlam bir aday olması ve bunu tüm ülkeye sadece 35 günde göstermesi.
    kabul edin hiç biriniz başınıza bunların geleceğini bilmiyordunuz.
    dikkat ederseniz son iki gündür açılan başlıklara sadece sinir bozan içeriği boş aptallara algı kasmaya yönelik baslıklar. en son deliricem bende muhalefet trolluğune baslayıp full akepe karsıtı baslıklar acıcam amk.
  • bu tür başlıkları açanların %100 aktroll olduklarından eminim. yok ulusalcı vermez, yok kürt vermez, yok sağcı vermez. bak şurdan siktir git.
  • iyi o zaman sadece ulusalcılar oy versin %40 kalsın oylar. olmuyor ulan anlayın işte, ulusalcısı, solcusu, fasisti, şeriatcısı, teröristi hepsinin oyunu bir şekilde almak gerekiyor, yoksa çomarın oyunu geçemiyoruz. boktan gururunuza başlatmayın. gidin atın oyunuzu.
  • bi bitmediniz amk . yeter be.
    cb:ince
    mv: hdp
  • hiç boşa çabalama aktroll size kendi tabanınızdan başkasından oy yok. gerçek ülkücülerden bile oy yok.
  • yav hee heee
  • hangi ulusalcılar oy vermekten vazgeçmiş bi açıklayın bakalım? sikik sikik algı operasyonu yapmayın.
    bakın şimdiye kadar chp'ye küsmüş oy vermeyen on binler ince'ye oy verecek. bunlardan biride benim. götünüzden sallamayın